В Україні зростає споживання електроенергії - чи є загроза вимкнення світла 9 вересня

Станом на 9 вересня, через бойові дії та з інших причин знеструмлені 538 населених пунктів

Відключення світла
В Україні 9 вересня графіки відключення світла не застосовуватимуть, але громадян закликають ощадливо користуватися електрикою з 18:00 до 22:00

В Україні рівень споживання електроенергії зріс на початку робочого тижня. Відключень світла  протягом доби не прогнозується, але громадян закликають ощадливо користуватися електрикою з 18:00 до 22:00. Про це 9 вересня повідомили у пресслужбі Укренерго.

Станом на 09:30 рівень споживання електроенергії був на 6,2% вищий, ніж в той самий час попереднього робочого дня  –  у п’ятницю, 6 вересня. Це пояснюється відсутністю застосування заходів обмеження. Наразі енергосистема продовжує відновлюватись після дев’яти масованих атак росіян, у ній зберігається дефіцит потужності, а на енергооб’єктах тривають аварійні та планові ремонти. Коли електроенергія з’являється за графіком, споживайте її ощадливо. Не вмикайте одночасно декілька потужних електроприладів у години вечірнього максимального споживання – з 18:00 до 22:00.

Імпорт електроенергії відбуватиметься протягом доби з Румунії, Польщі, Словаччини, Угорщини, Молдови. Загальним обсягом 12 749 МВт-год, з максимальною потужністю в окремі години до 1287 МВт. Експорт не відбувається і не передбачається.

"Через бойові дії та з інших причин повністю або частково знеструмлені 538 населених пунктів. В результаті бойових дій є нові знеструмлення у Донецькій, Дніпропетровській, Харківській, Сумській, Херсонській, Чернігівській областях. З технічних причин є знеструмлені споживачі на Черкащині", - зазначили в Укренерго. 

Експерт назвав міста з найгіршим енергопостачанням

Українські міста можуть зіткнутися з серйозними проблемами енергопостачання цієї зими. Складна ситуація очікується у Києві, Одесі та Харкові, де мешканці ризикують залишитися без електроенергії до 16 годин на добу. Про це в інтерв'ю ТСН.ua розповів директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко.

Він підкреслив, що ці міста - слабкі місця об'єднаної енергосистеми України. Харків, перебуваючи під постійною загрозою обстрілів, має найвищі військові ризики – будь-яка підстанція або генерувальна потужність може бути знищена в будь-який момент. Київ та Одеса, бувши величезними пунктами споживання, стикаються з проблемою недостатньої генерації. Особливо складна ситуація в Одесі, де власної генерації майже немає. Експерт зазначив, що там встановлюються нові генерувальні потужності, які, за сприятливих умов, зможуть забезпечити водопостачання та частково теплопостачання міста. Однак чи встигнуть ці потужності запрацювати вчасно, залишається під питанням.

Київ стикається з серйозним енергодефіцитом. Харченко нагадав, що Чорнобильська АЕС свого часу будувалася для забезпечення потреб столиці. Зараз же Києву не вистачає 700-900 мегават потужності взимку, які необхідно отримувати ззовні. Якщо ця потужність не буде доступна, столиця може опинитися без світла протягом 16 годин на добу.  

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube