Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що збільшення витрат на оборону понад 2% ВВП стане серйозним економічним ударом для країни, виступивши проти ініціативи Дональда Трампа
Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан несподівано виступив проти пропозиції Дональда Трампа щодо збільшення витрат на оборону для країн НАТО. Орбан заявив, що підвищення витрат на оборону більше 2% від ВВП може сильно вдарити по угорській економіці. Тому Будапешт виступає за зниження військових витрат.
Про це угорський прем'єр повідомив на пресконференції 21 грудня. У заяві Орбана йдеться про те, що така політика стане серйозним економічним викликом для країни, що ускладнить фінансову ситуацію в Угорщині. Прем'єр також підкреслив, що Будапешт сподівається на міжнародні умови, які дозволять знизити оборонні витрати, але визнав, що світ рухається в іншому напрямку.
За його словами, Будапешт волів би бачити "міжнародні умови, які б дозволили знизити (витрати на оборону - ред.), але світ рухається в іншому напрямку". Ця заява стала неочікуваною на фоні політичної близькості між Орбаном і Трампом. Лідери мають спільні погляди з ряду важливих питань, однак економічна складова пропозиції Трампа щодо НАТО виявилась чутливою для Угорщини, і Орбан, очевидно, намагається врівноважити стратегічні союзницькі зобов'язання з економічними реаліями країни.
За словами аналітиків, перемога Трампа на президентських виборах може призвести до ще більших економічних ризиків для Угорщини, враховуючи його пропозицію щодо значного збільшення оборонних витрат до 5% ВВП. Тим не менш, Трамп обіцяє продовжити надання військової допомоги Україні, що ще більше ускладнює ситуацію для таких країн, як Угорщина, які зберігають обережність у своїй підтримці заходів НАТО.
Між тим новообраний президент США цікавився миротворчими ініціативами угорського прем'єра і, очікується, що у грудні 2024 року вони продовжаться.
Днями речник Держдепу США Метью Міллер заявив, що той обсяг військової допомоги, яку надає адміністрація президента США Джо Байдена, має забезпечити потреби України до кінця 2025 року. Водночас у Пентагоні припускають, що адміністрація Байдена не встигне витратити усі залишкові кошти за програмою PDA ($5,6 млрд), які Конгрес виділив на відправку зброї та іншої військової допомоги Києву. Поки невідомо, як використає ці кошти обраний президент США Дональд Трамп.
Газета The New York Times з посиланням на слова високопосадовиці Пентагону, писала, що США планують оголосити про додаткову допомогу Україні до кінця року. Водночас вона додала, що було б складно прискорити відправку на поле бою того, що залишилося, до початку роботи адміністрації Трампа у січні 2025 року.
Президент України Володимир Зеленський, своєю чергою, заявляв, що особисто буде обговорювати з обраним лідером США Дональдом Трампом питання подальшої підтримки України. Станеться це, коли Трамп знову повернеться до Білого дому. Без американської допомоги буде дуже складно, підкреслив глава держави.
Кіт Келлог вважається автором максими про те, що Україна буде позбавлена американської допомоги, якщо відмовиться від перемовин з РФ. Якщо ж від перемовин відмовиться Росія - допомога США буде значно збільшена. Саме у такий спосіб і буде реалізована ідея "мира через силу".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.