“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Найвища ціна за 1 гектар — у центральній частині країни
У травні після повномасштабного російського вторгнення поновив роботу ринок землі. Попри війну, у жовтні ціни дещо зросли — у відповідний період торік один гектар землі вартував 36 562 гривень. До нападу рф у лютому, в середньому, продавали 10 тисяч гектар на тиждень, наразі продажі впали у 4 рази — до 2, 5 тисяч гектар на тиждень.
Про це свідчать дані платформи "Opendatabot". Загалом станом на кінець жовтня продано 289 тисяч гектар — це менше ніж 1% від загальної площі з 42,4 мільйона гектар сільськогосподарської землі в країні.
У жовтні найдорожча сільськогосподарська земля — у Львівській, Івано-Франківській областях та в Києві. Найнижчі ціни в прифронтових областях: Харківській та Миколаївській, практично немає продажів у тимчасово окупованих Запорізькій та Херсонській областях.
Ринок землі — це можливість продавати та купувати у власність землі сільськогосподарського призначення. Мораторій на купівлю-продаж сільськогосподарських земель зняли 1 липня 2021 року — через 20 років після запровадження. Право на продаж та купівлю таких земель мають лише фізичні особи. Компанії зможуть скористатись цією можливістю з 1 січня 2024 року. Вартість землі сільськогосподарського призначення не може бути меншою за її нормативно-грошову оцінку — таке обмеження встановлене до 2030 року. Цей показник визначається як капіталізований рентний дохід з ділянки, тобто залежить від її площі та типу ґрунту. Найвища ціна за 1 га — у центральній частині країни. Це традиційно найродючіші землі.
Земельну ділянку для купівлі можна знайти на спеціалізованих маркетплейсах або на майданчиках для електронних торгів. Перед купівлею треба перевірити всі наявні на землю документи та впевнитись у правдивості всіх даних. Придбати земельну ділянку можна лише за безготівковим розрахунком, при цьому нотаріус може запитати про джерела походження коштів. Зважаючи на те, що до 2024 року компанії не можуть купувати землю у власність, то наразі ринок землі — ринок продавця. Завдяки цьому є можливість обирати найбільш відповідну за всіма показниками ділянку за родючістю та вартістю. Після проведення торгів або ж після досягнення всіх домовленостей з продавцем, угода оформляється нотаріусом. Нотаріус посвідчує договір купівлі-продажу та реєструє оновлені дані в Державному реєстрі речових прав.
Нагадаємо, в Івано-Франківській області забиратимуть необроблені земельні ділянки. Крім того, Зеленський підписав закон про ринок землі, купувати і продавати зможуть тільки українці.
Раніше Інформатор писав, як українці ставляться до впровадження ринку землі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.