В Україні зробили доступною інформацію про приватизацію землі

Читать на русском

Доступ до такої інформації дуже важливий для органів місцевого самоврядування

Читать на русском
В Україні зробили доступною інформацію про приватизацію землі

Доступ до такої інформації дуже важливий для органів місцевого самоврядування

У Держгеокадастрі з'явилася «Інформація про поділ на паї земель», що містить дані про результати приватизації та розташування земельних ділянок, навіть тих, які не були зареєстровані. Зокрема, це дозволить уникнути накладання кордонів одних ділянок на інші під час формування нових земельних ділянок.

Про це повідомляє Інформатор із посиланням на пресслужбу Державної служби України з геодезії, картографії та кадастру.

Така публікація дозволить отримати інформацію про результати приватизації та розташування земельних ділянок.

«Доступ до такої інформації є дуже важливим для органів місцевого самоврядування, які нещодавно отримали право розпоряджатися землями за межами населених пунктів. Вони будуть використовувати таку інформацію для інвентаризації та аудиту своїх земельних ресурсів, виявлення вільних або зайнятих земель», – йдеться в повідомленні.

Зокрема, така інформація стане в пригоді при прийнятті рішень щодо надання дозволу на приватизацію. Також це дозволить уникнути накладання кордонів одних ділянок на інші під час формування нових земельних ділянок.

Ці дані також будуть корисними при розробці комплексних планів розвитку територій громад, враховуючи, що згідно із законодавством усі паї, які залишатимуться невитребуваними до 2025 року, мають бути передані до комунальної власності.

Нагадаємо, в Україні з 1 липня запрацював ринок землі.

Окрім того, в Україні з'явився відкритий геопортал земельних даних.

Також Інформатор писав, як українці ставляться до запровадження ринку землі і коли він запрацює. При цьому українців закликають не поспішати із продажем землі, адже її вартість зростатиме.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі «Інформатор Live». Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.