У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Відповідні зміни запрацювали з 21 жовтня
В Україні змінили механізм видачі кредитів. Це стосується небанківських установ. Перш ніж дати клієнту позику, кредитор зобов'язаний ретельно вивчити його кредитну історію та оцінити всі ризики.
Позичальнику також мають наперед повідомити всі умови кредитування. Як зазначили у Національному банку України, небанківські фінустанови зобов'язані розкривати суттєву інформацію щодо умов кредитування у своїй рекламі та на своїх вебсайтах.
"Послуги з надання споживчого кредиту мають розкриватися разом з іншими умовами кредиту, а не приховуватися на вебсторінках та в розділах, не пов’язаних із послугою".
Споживач, також до укладення кредитного договору, повинен мати вичерпну інформацію про можливі штрафні санкції у разі невиконання ним умов погашення кредиту. Якщо фінустанова, що надає кредит, розміщує рекламу своїх послуг на інших вебсайтах, то там разом із рекламою має бути активне гіперпосилання на сайт кредитора, перейшовши за яким потенційний клієнт зможе дізнатися про всі подробиці кредитування.
З 1 січня 2024 року на сайтах усіх небанківських фінансових установ мають бути розміщені кредитні калькулятори, за допомогою яких позичальник зможе швидко перевірити свої витрати на кредит. Усі ці умови набрали чинності з 21 жовтня 2023 року. При цьому на приведення діяльності небанківських фінансових установ у відповідність до затверджених змін дається 1 місяць.
За рік у Єдиному реєстрі боржників додалося майже 1,2 мільйона. Найбільший приріст заборгованостей було зафіксовано в категорії "Стягнення судового збору" (68%), а найбільшу частку від загальної кількості боргів становить категорія "Стягнення на користь держави" — 22,3%. Частка боргів по штрафах за порушення ПДР становить 19,6% від загальної кількості боргів, за рік кількість таких боргів зросла на 8%. Кількість боргів по комуналці за рік збільшилася на 13% або на 73 тис. Частка таких боргів у загальній кількості наразі складає 7,4%.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.