В Україні запустили сайт для скарг на булінг у школах: як це зробити

Після повідомлення про цькування у школі дані будуть передані директору закладу освіти. Він має відповісти на заявку протягом 24 годин

Булінг, школяр
Про булінг у закладі освіти можна повідомити анонімно чи відкрито

Міністерство освіти України запустило новий сайт АІКОМ, де учні та їх батьки можуть поскаржитися на випадки шкільного булінгу. Щоб це зробити потрібно заповнити коротку анкету та надіслати електронну скаргу. Також про булінг можна повідомити телефоном гарячої лінії, яка приймає дзвінки чотири години вдень. 

Як повідомляє МОН, більша частина українських школярів стикалися з цькуванням, але лише невелика частина повідомляла про це дорослим. Щоб повідомити про булінг варто зробити декілька кроків.

Антибулінговий розділ сайту МОН АІКОМ дозволяє анонімно або відкрито повідомити про випадки булінгу в навчальному закладі. Інформацію передадуть директору, який зобов'язаний відреагувати на заяву. Якщо реакції не буде протягом 24 годин, запрацює законодавчий алгоритм для реагування на булінг. Щоб скористатися платформою, потрібно зареєструватися. 

Як повідомити про випадки булінгу онлайн?

  • Зайдіть на сайт АІКОМ та натискайте кнопку "Повідомити про булінг".
  • Реєструйтеся або увійдіть в уже наявний акаунт.
  • Заповніть коротку анкету. Заяву можна подавати анонімно чи зазначити свої дані.
  • Натискайте кнопку "Продовжити" та підтверджуйте заяву.
  • Ознайомтеся з рекомендаціями щодо того, як реагувати на булінг.

Чи можна залити анонімну скаргу?

Якщо заяву створює дитина, вона має може не зазначати інформацію, яка може її ідентифікувати — заява буде повністю анонімною. Також вона може повідомити особисту інформацію, що значно полегшить школі та поліції розв'язати конкретну ситуацію.

Крім того, можна зателефонувати на гарячу лінію з протидії булінгу за номером 116000. Дзвінки приймають з 12:00 до 16:00 кожен день.

булінг 1

Статистика булінгу

Дослідження показують, що наслідки булінгу є більш серйозними для особистості дитини, ніж насильство в родині. Крім того, 40% жертв булінгу не діляться своїми проблемами ні з ким.

До того ж сором’язливі та закриті діти стають жертвами булінгу вдвічі частіше, ніж їх більш відкриті однолітки. Жертвою може стати кожен, хто не вписується у рамки того чи іншого колективу.

За даними ЮНІСЕФ, в Україні:

  • 67% дітей віком від 11 до 17 років стикалися з булінгом.
  • 24% дітей стали жертвами булінгу.
  • 48% дітей не повідомляли про випадки булінгу.
  • 44% школярів були свідками булінгу, але ігнорували його через страх за власну безпеку.
  • більшість дітей стають жертвами через те, що вони виглядають, говорять або думають інакше, ніж інші.

У США, 1 з 5 старшокласників повідомляв про знущання у школі. Майже 40% старшокласників, які ідентифікують себе як ЛГБТ, стикалися з цькуванням, у порівнянні з 22% гетеросексуальних старшокласників.

Водночас близько 30% дівчат стикалися з булінгом, тоді як лише 19% хлопців. За даними досліджень, 29% білих старшокласників зазнали булінгу, також 19% латиноамериканців і 18% чорношкірих.

Найбільше випадків булінгу зафіксовано в середніх школах (28%), потім у старших школах (16%), комбінованих (12%) та початкових (9%).

Раніше повідомлялося, що у Харківській області вчителька історії вдарила дитину книгою по голові. Також Інформатор писав, що у Києві вчителька била та знущалася зі школярів.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube