Головна
Україна
17:50, 4 Травня
Информатор UA

Интро

В Україні кожен третій підліток ставав жертвою онлайн-булінгу, а кожен п’ятий був змушений пропускати через це шкільні заняття. Про це повідомляє Інформатор із покликанням на «UNICEF Ukraine». «Під час пандемії підлітки стали ще більше часу проводити онлайн і стали ще більш вразливими для негативного впливу кібербулінгу», — йдеться в повідомленні. Він може відбуватися в соціальних мережах, платформах обміну повідомленнями (месенджерах), ігрових платформах та мобільних телефонах. Це неодноразова поведінка, спрямована на залякування, провокування гніву або приниження тих, проти кого він спрямований. Статистика жертв булінгу 67% дітей в Україні стикалися з проблемою булінгу, 24% дітей були жертвами булінгу, 44% школярів були свідками булінгу, але ігнорували його. З розвитком інтернету, соціальних мереж булінг перейшов і в цькування онлайн 29% підлітків були жертвами кібербулінгу, 58% опитаних знають про існування закритих груп, де відбувається цькування їх однолітків. Приклади кібербулінгу включають відправка повідомлень з погрозами або образами в соціальних мережах, розміщення образливих фото, створення фейкових акаунтів людини та відправлення повідомлень від її імені, публікація коментарів або чуток про кого в інтернеті. Як можуть допомогти батьки для того, щоби зменшити ризик кібербулінгу для своєї дитини цікавтеся, якими додатками користується дитина, з ким спілкується онлайн, звертайте увагу на тривожні ознаки після користування інтернетом (дитина замкнута, сумна, не хоче розмовляти), поясніть дитині, що якщо їй надходять образливі повідомлення, вона може розраховувати на вашу допомогу, розкажіть про правило «білборда» — відправляти й публікувати в інтернеті можна тільки ті фото і відео, які дитина готова побачити на великому плакаті біля входу в школу, будуйте довірчі відносини зі своїми дітьми, говоріть про безпечну поведінку в інтернеті. Якщо дитині загрожує небезпека, трапилася неприємна ситуація, то потрібно звернутися за консультацією на національну дитячу гарячу лінію 116 111 (з мобільного) або 0800 500 225 (зі стаціонарних телефонів). Зазначимо, що особистий булінг і кібербулінг часто пов’язані між собою, але кібербулінг залишає цифровий слід — записи, які можуть бути доказами, вони дозволять зупинити травлю. Нагадаємо, у Львівській області директору ліцею загрожують виправні роботи за булінг учнів. Крім того, у Харківській області мати учня оштрафували за булінг, він рік знущався з однокласників. Також Інформатор розповідав, як розпізнати булінг та захистити дитину.  

Скільки підлітків в Україні стали жертвами онлайн-булінгу ​

Читать на русском

Сьогодні — Всесвітній день боротьби із цькуванням

Читать на русском
Скільки підлітків в Україні стали жертвами онлайн-булінгу ​

Сьогодні — Всесвітній день боротьби із цькуванням

В Україні кожен третій підліток ставав жертвою онлайн-булінгу, а кожен п’ятий був змушений пропускати через це шкільні заняття.

Про це повідомляє Інформатор із покликанням на «UNICEF Ukraine».

«Під час пандемії підлітки стали ще більше часу проводити онлайн і стали ще більш вразливими для негативного впливу кібербулінгу», — йдеться в повідомленні.

Він може відбуватися в соціальних мережах, платформах обміну повідомленнями (месенджерах), ігрових платформах та мобільних телефонах. Це неодноразова поведінка, спрямована на залякування, провокування гніву або приниження тих, проти кого він спрямований.

Статистика жертв булінгу

 • 67% дітей в Україні стикалися з проблемою булінгу,
 • 24% дітей були жертвами булінгу,
 • 44% школярів були свідками булінгу, але ігнорували його.

З розвитком інтернету, соціальних мереж булінг перейшов і в цькування онлайн

 • 29% підлітків були жертвами кібербулінгу,
 • 58% опитаних знають про існування закритих груп, де відбувається цькування їх однолітків.

Приклади кібербулінгу включають

 • відправка повідомлень з погрозами або образами в соціальних мережах,
 • розміщення образливих фото,
 • створення фейкових акаунтів людини та відправлення повідомлень від її імені,
 • публікація коментарів або чуток про кого в інтернеті.

Як можуть допомогти батьки для того, щоби зменшити ризик кібербулінгу для своєї дитини

 • цікавтеся, якими додатками користується дитина, з ким спілкується онлайн,
 • звертайте увагу на тривожні ознаки після користування інтернетом (дитина замкнута, сумна, не хоче розмовляти),
 • поясніть дитині, що якщо їй надходять образливі повідомлення, вона може розраховувати на вашу допомогу,
 • розкажіть про правило «білборда» — відправляти й публікувати в інтернеті можна тільки ті фото і відео, які дитина готова побачити на великому плакаті біля входу в школу,
 • будуйте довірчі відносини зі своїми дітьми, говоріть про безпечну поведінку в інтернеті.

Якщо дитині загрожує небезпека, трапилася неприємна ситуація, то потрібно звернутися за консультацією на національну дитячу гарячу лінію 116 111 (з мобільного) або 0800 500 225 (зі стаціонарних телефонів).

Зазначимо, що особистий булінг і кібербулінг часто пов’язані між собою, але кібербулінг залишає цифровий слід — записи, які можуть бути доказами, вони дозволять зупинити травлю.

Нагадаємо, у Львівській області директору ліцею загрожують виправні роботи за булінг учнів. Крім того, у Харківській області мати учня оштрафували за булінг, він рік знущався з однокласників.

Також Інформатор розповідав, як розпізнати булінг та захистити дитину.

ФОТОРЕПОРТАЖІ

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.