В Україні запрацює державний реєстр зброї: Клименко назвав час запуску і наслідки для громадян

Читать на русском

Українці, які легально придбали чи отримати зброю, з 23 червня 2023 року перебуватимуть у реєстрі зброї. Втім, зброю можна не повертати до кінця війни.

Читать на русском
Власники зброї потряплять до нового реєстру
Власники зброї потряплять до нового реєстру

Українці, які легально придбали чи отримати зброю, з 23 червня 2023 року перебуватимуть у реєстрі зброї. Втім, зброю можна не повертати до кінця війни.

В Україні тривалий час точаться розмови щодо необхідності легалізувати зброю і перший крок на цьому шляху вже зроблено: влітку розпочне працювати новий реєстр, де будуть зібрані дані про всіх власників зброї. Така ініціатива допоможе не лише контролювати її обіг, а й дозволить впливати на безпекову ситуацію.

Міністр внутрішніх справ України, Ігор Клименко, оголосив про плани запустити єдиний реєстр зброї до 23 червня 2023 року. Зараз проводиться його розробка, що дозволить електронним шляхом обмінюватися даними з суб’єктами господарювання та іншими правоохоронними структурами.

Міністр підкреслив, що після ухвалення закону про легалізацію зброї, МВС та Нацполіція візьмуть на себе відповідальність за його реалізацію. Безпековий фактор має велике значення, тому експерти, народні депутати та громадськість займаються обговоренням питання.

Усю легально видану зброю, включаючи підрозділи Національної поліції, обліковують в єдиній базі зброї в Україні.

Клименко зазначив, що не бачить проблем контролю за її використанням, й тому зброя залишатиметься на руках громадян до кінця війни з росією.

Як це працює у США?

Прихильники легалізації зброї в США часто вказують на правову традицію країни, де ще у 1791 році було прийнято другу поправку до Конституції, яка гарантує право громадян на вільне зберігання та носіння вогнепальної зброї. Проте на той момент у США вже існувала певна культура відношення до зброї. Крім того, право американців на зберігання зброї вдома для самооборони закріплено рішеннями Верховного суду США у 2008 та 2010 роках. Влітку 2022 року було прийняте резонансне рішення Верховного суду, яке поширило право на носіння зброї поза межами будинку.

Втім, право на володіння зброєю в США не є абсолютним – законодавством заборонено носити зброю окремим категоріям населення,  як от психічнохворі, особи, винні у домашньому насильстві з використанням зброї. Крім того, існує обмеження щодо типів стрілецької зброї, яка може використовуватися громадськістю, а також заборонено носити зброю у певних місцях, приміром, у школах та урядових будівлях. 

Питання вільного володіння зброєю в США залишається спірним, оскільки країна є лідером за кількістю самогубств та злочинів, які вчиняються з використанням зброї. І, за дослідженнями, ця тенденція пов'язана зі простим доступом багатьох американців до вогнепальної зброї.

Нагадаємо, раніше Інформатор писав про світовий досвід використання вогнепальної зброї, зокрема про популярні міфи щодо її використання. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.