Також створили Центр управління захисту прав військовослужбовців
В Україні запровадили інституцію військового омбудсмена. Він відповідатиме за захист прав військовослужбовців та членів їхніх сімей. Таке рішення ухвалили у середу, 3 квітня, на установчій нараді з питань захисту прав військових.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства оборони. Водночас було створено Центр управління захисту прав військовослужбовців, яке підпорядковуватиметься Міністру оборони та відповідатиме за розгляд звернень та скарг військовослужбовців, надання первинної правничої допомоги, проведення перевірок та розслідування порушень прав військовослужбовців та членів їхніх сімей.
“Реалізація цієї ініціативи передбачає комплексний підхід до захисту прав воїнів та членів їхніх сімей, включаючи реагування на конкретні скарги, аналіз конкретних ситуацій, виїзд на місця порушень, проведення перевірок та подальші заходи з відновлення прав”, – зазначив глава оборонного відомства Рустем Умєров.
Також озвучено перелік порушень, які перевірятимуть відповідним новоствореним Центральним управлінням. Серед них – забезпечення військовослужбовців, право на відпустку, недопущення зловживання правами командирів, медична допомога, соціальні гарантії та порушення гендерної рівності.
Ще 21 березня Верховна Рада України у другому читанні та в цілому ухвалила проєкт закону щодо забезпечення прав військовослужбовців і поліцейських на соціальний захист. Рішення підтримали 296 парламентарів.
Основні положення документу включають: можливість перебування військовослужбовців на лікуванні до 12 місяців, включаючи за кордоном, без необхідності проходження ВЛК через кожні чотири місяці; грошові виплати в розмірі 15 мільйонів гривень родинам захисників в разі їхньої загибелі; скасування норми, що забороняла військовим користуватися соціальними мережами для комунікації та поширення відео; рішення щодо кадрового забезпечення у капеланській службі, дозволяючи цивільним особам займати посади військових капеланів; можливість отримання одноразової відпустки при народженні дитини зі збереженням повного грошового забезпечення.
Нагадаємо, що президент Володимир Зеленський напередодні підписав законопроєкт про зниження мобілізаційного віку. Відтепер до армії зможуть забирати чоловіків від 25 років - раніше ця цифра становила 27 років. Також президент підписав закон про створення електронного кабінету призовника.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.