Умєров створив департамент, який буде займатись закупівлями для Міноборони

Основне завдання Департаменту планування тилового забезпечення - формувати річний план закупівель товарів

Умєров
Департамент, який створив Умєров, формуватиме обсяги необхідних для закупівлі товарів та послуг

В структурі Міністерства оборони з'явився Департамент планування тилового забезпечення. Він буде формувати довгострокові плани закупівель для війська. Відповідний наказ про створення видав міністр оборони Рустем Умєров.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства оборони. Зазначається, що Департамент планування тилового забезпечення формуватиме довгострокові плани закупівель для війська - продовольство, речове майно, пально-мастильні матеріали, а також технічні засоби тилу.

"Ми усвідомлюємо, що в умовах війни повністю не уникнемо деяких екстрених запитів на закупівлю. Але можемо зменшити кількість таких випадків. Основне завдання Департаменту - формувати річний план закупівель товарів. Тобто, звести до мінімуму нагальну потребу - коли Міністерству потрібно терміново щось закупити для ЗСУ. Раніше такий підхід впливав і на якість, і на ціну товару. Тому новостворений Департамент має частково вирішити це питання", - пояснив заступник міністра оборони Віталій Половенко.

Департамент формуватиме обсяги необхідних для закупівлі товарів та послуг - задля задоволення отриманих від Командування сил логістики потреб. Спеціалісти департаменту досліджуватимуть ринок, моніторитимуть ціни та визначатимуть орієнтовну вартість. В Міноборони наголосили, що безпосередньо закупівлі реалізовуватиме "Державний оператор тилу".

Зміни в закупівлях для Міноборони

На початку цього року міністр оборони Рустем Умєров після масштабних скандалів із закупівлями заявив про боротьбу із корупцією в Міноборони. Він повідомив, що відомство впроваджує нову архітектуру закупівель за стандартами НАТО та перебудовує закупівельні механізми так, щоб не зашкодити безперервному постачанню зброї та тилового майна ЗСУ.

Нагадаємо, вже наприкінці січня в державний бюджет повернули майже 1,5 мільярда гривень, які намагалися вкрасти на закупівлі артилерійських снарядів для Збройних Сил України. Кошти були виведені за кордон під час придбання оптової партії боєприпасів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube