В Україні з'явиться спеціальні в'язниці для кримінальних авторитетів

Читать на русском

Наразі Мін'юст спільно з Міністерством внутрішніх справ продумуються підходи до організації такого закладу

Читать на русском
В Україні з'явиться спеціальні в'язниці для кримінальних авторитетів

Наразі Мін'юст спільно з Міністерством внутрішніх справ продумуються підходи до організації такого закладу

В Україні в наступному році з'являться спеціальні в'язниці для кримінальних авторитетів. Вони небезпечні як на волі, так і в тюрмах, оскільки користуються величезним впливом.

Про це в ефірі телеканалу "Дім" розповіла заступник міністра юстиції Олена Висоцька, передає Інформатор 

Вона підкреслила, що злодії в законі небезпечні як на волі, так і в тюрмах, оскільки користуються величезним впливом. Кримінальні авторитети можуть впливати і на адміністрацію в'язниць. Саме тому злодіїв в законі так важливо ізолювати, щоб виключити цей вплив, а для цього потрібні спеціальні можливості, техніка.

"Щоб це усунути, потрібно створити спеціальні умови, спеціальний режим, при якому вони просто не зможуть цього робити. І тут комплекс заходів: з одного боку - посилені технічні засоби, наприклад, та ж глушильна апаратура з мобільним зв'язком і т.д. Вона буде стояти поки що окремих колоніях, тому що, щоб поширити цей досвід на всі 109 установ, в нас поки що немає коштів. Тому починаємо з такого самого небезпечного сегмента, як злодій в законі, - уточнила Висоцька.

Наразі спільно з Міністерством внутрішніх справ продумуються підходи до організації такого закладу.

"Ось ми зараз працюємо з Міністерством внутрішніх справ над пошуком таких злочинців і над процесуальним супроводом, щоб залучати їх за це до відповідальності. Робота полягає в тому, щоб створити умови, за яких там не буде для них життя з ось цими злодійськими "повноваженнями", скажімо так, але ж  це таки  буде відбування покарання в місці позбавлення волі", - сказала Висоцька.

Вже  наступного року в Україні можуть бути створені перші установи спеціально для злодіїв в законі.

"І щоб створити ці умови, зараз ми працюємо над тим, щоб створити в Україні хоча б дві установи з таким спеціальним статусом, і пропрацювати всі технічні засоби, опрацювати емоційний, психологічний стан персоналу в таких установах, підготувати всю команду до роботи з такими суб'єктами, щоб і їх намагатися ресоціалізувати. Розраховуємо на те, що будемо готові прийняти перших засуджених за такою статтею вже наступного року", - сказала заступник міністра.

З огляду на специфіку такого" контингенту ", умови утримання авторитетів в подібних установах будуть відповідним чином організовані.

"Саме тому такі високі вимоги, перш за все , до безпеки, до технічної безпеки такої установи. Це камерний тип утримання, а не просто "гуртожиток", де всі можуть перебувати разом. Це ізольовані приміщення, а для держави дорожче утримувати такі установи. Це технічні засоби - відеозв'язок, відеоспостереження, відеореєстратори для персоналу, щоб уникнути конфліктів. Це повинний бути сучасний заклад", - підсумувала Висоцька.

Нагадаємо, в Україні затримали двох найвпливовіших злодіїв в законі. Крім того, в Одесі затримали злодія в законі на прізвисько Мамука Хонскій.

Також Інформатор писав, в Одесі затримали двох учасників угруповання «Лота Гулі»,причетних до викрадення людей.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут .

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.