Психологічної допомоги потребують 60% українців. Скільки років ми боротимемося з наслідками війни?

Психологічної допомоги потребують 60% українців. Скільки років ми боротимемося з наслідками війни?

Читать на русском

Важливо стежити за своїм внутрішнім станом

Читать на русском
Психологічної допомоги потребують 60% українців. Скільки років ми боротимемося з наслідками війни?

Важливо стежити за своїм внутрішнім станом

Через війну психологічної допомоги потребують не менше 60% українців. У країні працюють над створенням програми психосоціальної підтримки громадян.

Про це повідомляє Інформатор із посиланням на Офіс президента України.

Національна програма допомагатиме громадянам подолати стрес, пов'язаний з війною, та наслідки пережитих травматичних подій, а також запобігти розвитку психічних розладів.

"Російська агресія забирає життя, калічить фізично і психологічно, змушує українців залишати домівки, розлучає сім'ї, краде дитинство. Люди опиняються в окупації, потрапляють у полон, зазнають катувань, втрачають рідних і часто бачать це на власні очі. Ми навіть не уявляємо, яка кількість громадян зазнало ґендерного насильства. За три місяці війни українці пережили те, що здавалося неможливим у цивілізованому світі. У серці Європи. І в XXI столітті", - заявила перша леді України Олена Зеленська.

Скільки років українці відчуватимуть наслідки?

За даними МОЗ, психологічні наслідки війни (посттравматичний стресовий розлад, ПТСР) позначатимуться на психічному стані українців щонайменше сім-десять років. Це може призвести до збільшення кількості психічних порушень, зокрема у дітей, випадків алкогольної залежності, проблем у сім'ях, розлучень, а також економічних втрат через зростання кількості громадян, які не зможуть повноцінно працювати.

"З кожним днем ​​кількість людей, які відчуватимуть наслідки на своєму психічному здоров'ї, буде збільшуватися. Навіть на тих, хто зміг стійко пережити перші місяці війни, чекає ментальне виснаження, адже звикання до постійного перебування в умовах війни також може негативно вплинути на психічне здоров'я", – наголосив Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко.

Як планують підтримувати українців

План дій із запуску програми психічного здоров'я та психосоціальної підтримки передбачає:

  • проведення експертного аудиту із залученням фахівців ВООЗ, на основі якого буде розроблено модель системи надання допомоги;
  • напрацювання покрокового плану реалізації моделі після її обговорення з широким колом представників професійної спільноти, експертів, лідерів громадської думки;
  • побудова системи навчання, сертифікації, моніторингу якості підготовки психологів, психотерапевтів, лікарів-психологів, що працюють у системі більшості Міністерств;
  • навчання сімейних лікарів, психологів, соціальних працівників, освітян швидким методикам психологічної підтримки;
  • створення реєстру фахівців та методик, систематизація даних, розробка моделі перенавчання та перепідготовки кадрів, системи їх залучення.

Куди можна звернутися за допомогою

  • безкоштовна психологічна допомога на платформі tellme.com.ua
  • корисні поради для підтримки ментального здоров'я можна знайти тут,
  • практичні поради та психологічна допомога українцям доступна тут,
  •  мобільна група соціально-психологічної допомоги, куди можуть звернутися жінки, змушені втекти від війни до безпечніших регіонів України - +380 66 838 16 06,
  • мобільні бригади, які допомагають постраждалим через війну - телефони по регіонах доступні тут.

Нагадаємо, в Україні створили чат-бот для психологічної допомоги. Окрім того, в Україні працює гаряча лінія психологічної кризової служби.

Також Інформатор писав про 12 простих вправ, які допоможуть подолати психологічні травми.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.