"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
Важливо стежити за своїм внутрішнім станом
Через війну психологічної допомоги потребують не менше 60% українців. У країні працюють над створенням програми психосоціальної підтримки громадян.
Про це повідомляє Інформатор із посиланням на Офіс президента України.
Національна програма допомагатиме громадянам подолати стрес, пов'язаний з війною, та наслідки пережитих травматичних подій, а також запобігти розвитку психічних розладів.
"Російська агресія забирає життя, калічить фізично і психологічно, змушує українців залишати домівки, розлучає сім'ї, краде дитинство. Люди опиняються в окупації, потрапляють у полон, зазнають катувань, втрачають рідних і часто бачать це на власні очі. Ми навіть не уявляємо, яка кількість громадян зазнало ґендерного насильства. За три місяці війни українці пережили те, що здавалося неможливим у цивілізованому світі. У серці Європи. І в XXI столітті", - заявила перша леді України Олена Зеленська.
За даними МОЗ, психологічні наслідки війни (посттравматичний стресовий розлад, ПТСР) позначатимуться на психічному стані українців щонайменше сім-десять років. Це може призвести до збільшення кількості психічних порушень, зокрема у дітей, випадків алкогольної залежності, проблем у сім'ях, розлучень, а також економічних втрат через зростання кількості громадян, які не зможуть повноцінно працювати.
"З кожним днем кількість людей, які відчуватимуть наслідки на своєму психічному здоров'ї, буде збільшуватися. Навіть на тих, хто зміг стійко пережити перші місяці війни, чекає ментальне виснаження, адже звикання до постійного перебування в умовах війни також може негативно вплинути на психічне здоров'я", – наголосив Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко.
План дій із запуску програми психічного здоров'я та психосоціальної підтримки передбачає:
Нагадаємо, в Україні створили чат-бот для психологічної допомоги. Окрім того, в Україні працює гаряча лінія психологічної кризової служби.
Також Інформатор писав про 12 простих вправ, які допоможуть подолати психологічні травми.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.