У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Найбільше закладів, де можна перечекати повітряну тривогу, відмічено у столиці та у Києвській області
Сервіс “Лун.Місто” запустив мапу закладів по всій Україні, де є надійні укриття на час повітряної тривоги.
На ній можна в один клік знайти себе й побачити найближче безпечне місце: метро, кавʼярню з підвалом тощо. На цій карті відмітили заклади, де можуть перечекати повітряну тривогу не лише гості закладу, але й ті перехожі, кого тривога застала посеред дня. На відмітці можна побачити не тільки адресу найближчого до себе закладу з укриттям, а й час роботи та багато іншої корисної інформації.
Позначок на мапі поки що не дуже багато. Найбільше закладів з укриттями відмічено у Києві та області - понад 120. У Одесі всього 6, у Дніпрі - 4 заклади, де можна сховатися від атаки російських ракет та дронів. Тому “Лун.Місто” запрошує долучитися власників закладів, які можуть забезпечити тимчасове укриття на час повітряної тривоги. Для цього треба заповнити Google-форму. Послуга повністю безкоштовна.
Станом на кінець грудня 2022 року в Україні нараховувалось 21 097 захисних споруд, з них 5 тисяч 704 – сховища, 15 тисяч 393 – протирадіаційні укриття. Найбільше бомбосховищ в Києві - 514, зокрема і ті, що не готові та обмежено готові до експлуатації. Також у Києві є 4,4 тис. споруд подвійного призначення. Це цокольні та підвальні приміщення, підземні автопаркінги, підземні переходи, метрополітен тощо.
У Харкові є дещо менше бомбосховищ – 300. Водночас у місті є 4,6 тис. споруд подвійного призначення. У Запоріжжі розташовані 273 бомбосховища та близько трьох тисяч споруд подвійного призначення. У Дніпрі сховатися під час можливих бойових дій можна у 181 бомбосховищі. Також у місті є близько трьох тисяч споруд подвійного призначення.
У Рівному налічується 197 бомбосховищ, у Чернівцях – 135, у Луцьку, – 101, у Сумах – 120. У Львові є 70 укриттів та близько 6 тисяч споруд подвійного призначення.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.