В Україні зʼявилась нова мапа з укриттями: в чому її особливість

Найбільше закладів, де можна перечекати повітряну тривогу, відмічено у столиці та у Києвській області

Багато закладів забезпечують не тільки надійним сховищем, а ще й безпровідним інтернетом та генераторами
До наповнення мапи можуть залучитися заклади, що можуть забезпечити тимчасове укриття на час повітряної тривоги

Сервіс “Лун.Місто” запустив мапу закладів по всій Україні, де є надійні укриття на час повітряної тривоги. 

На ній можна в один клік знайти себе й побачити найближче безпечне місце: метро, кавʼярню з підвалом тощо. На цій карті відмітили заклади, де можуть перечекати повітряну тривогу не лише гості закладу, але й ті перехожі, кого тривога застала посеред дня. На відмітці можна побачити не тільки адресу найближчого до себе закладу з укриттям, а й час роботи та багато іншої корисної інформації.

На позначці можна подивитись час роботи закладу
На позначці можна подивитись час роботи закладу 

Позначок на мапі поки що не дуже багато. Найбільше закладів з укриттями відмічено у Києві та області - понад 120. У Одесі всього 6, у Дніпрі - 4 заклади, де можна сховатися від атаки російських ракет та дронів.  Тому “Лун.Місто” запрошує долучитися власників закладів, які можуть забезпечити тимчасове укриття на час повітряної тривоги. Для цього треба заповнити Google-форму. Послуга повністю безкоштовна.

Кількість бомбосховищ в Україні

Станом на кінець грудня 2022 року в Україні нараховувалось 21 097 захисних споруд, з них 5 тисяч 704 – сховища, 15 тисяч 393 – протирадіаційні укриття. Найбільше бомбосховищ в Києві - 514, зокрема і ті, що не готові та обмежено готові до експлуатації. Також у Києві є 4,4 тис. споруд подвійного призначення. Це цокольні та підвальні приміщення, підземні автопаркінги, підземні переходи, метрополітен тощо.

У Харкові є дещо менше бомбосховищ – 300. Водночас у місті є 4,6 тис. споруд подвійного призначення. У Запоріжжі розташовані 273 бомбосховища та близько трьох тисяч споруд подвійного призначення. У Дніпрі сховатися під час можливих бойових дій можна у 181 бомбосховищі. Також у місті є близько трьох тисяч споруд подвійного призначення.

У Рівному налічується 197 бомбосховищ, у Чернівцях – 135, у Луцьку, – 101, у Сумах – 120. У Львові є 70 укриттів та близько 6 тисяч споруд подвійного призначення.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube