В Україні є запас ракет ППО лише до березня – NYT

Відсутність допомоги за кілька місяців також вплине на ситуацію на фронті

Скільки ракет ППО залишилось в України
В України вистачить ракет ППО до березня. Колаж: Інформатор

Без нових постачань західної допомоги в України залишається невеликий запас снарядів для протиповітряної оборони. За словами американських чиновників, ракет для перехоплення ворожих цілей вистачить до березня 2024 року. Вони закінчаться у випадку, якщо Захід не продовжить допомогу.

Про це повідомляє The New York Times з посиланням на власні джерела. Співрозмовники видання залишилися анонімними.

За даними чиновників зі США, відсутність допомоги також вплине на розвиток бойових дій на фронті, але перед цим мине кілька місяців. Без західної підтримки “важко уявити, як Сили оборони зможуть утримувати позиції”. 

Зазначається, що до березня Україні може бути важко проводити локальні контратаки. Водночас співрозмовники видання додають, що росії буде складно “швидко наростити достатній потенціал для проведення масштабного наступу на сході України”. Втім, окупанти можуть “незграбно” просуватися, при цьому вони нестимуть значні втрати.

Допомога США Україні: останні новини

Білий дім намагається ще з осені 2023 року узгодити новий пакет військової допомоги для України. Республіканці у Конгресі вимагали, щоб будь-яка допомога Україні була частиною пакету, що включає імміграційну реформу та збільшення фінансування для охорони південної частини кордону США.

Відповідний законопроєкт включає $61 млрд для потреб України для захисту від росії, $14 млрд передбачено для Ізраїлю, як підтримку у війні з бойовиками ХАМАС. Ще майже $5 млрд планується скерувати партнерам Вашингтона в Індо-Тихоокеанському регіоні, включаючи Тайвань, та на стримування агресії з боку Китаю.

Водночас протягом останніх місяців двопартійна група сенаторів розробила компромісну угоду, яка включає вимоги республіканців. Однак цього тижня члени Республіканської партії різко змінили позицію після того, як Трамп, який має великий вплив у партії і претендує на другий президентський термін, засудив законопроєкт. Заходи визнали недостатніми. Після того, як 7 лютого документ провалився, лідер демократичної більшості в Сенаті Чак Шумер оголосив, що спробує домогтися схвалення законопроєкту, який виключає пункти, пов'язані з кордоном.

Втім, вже 9 лютого 2024 року Сенат США підтримав розгляд законопроєкту. З-поміж сенаторів 64 особи проголосувати за нього, а ще 19 висловилися проти документа.

Нагадаємо, що збройне угруповання росії за рік наростили в рази: які військові події 2023 року вважати дійсно вдалими для України, розмірковує військовий аналітик Сергій Грабський.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube