В Україні викрили агентку ФСБ: дружина "ексрегіонала" шпигувала за ЗСУ на Вінниччині - прокуратура

Читать на русском

Зловмисницею виявилась дружина колишнього члена Партії регіонів, який до 2015 року очолював місцеву райраду

Читать на русском
Кадри затримання
В Україні викрили агентку ФСБ, яка шпигувала за ЗСУ на Вінниччині

Зловмисницею виявилась дружина колишнього члена Партії регіонів, який до 2015 року очолював місцеву райраду

Служба безпеки України у понеділок, 11 березня, затримала агентку ФСБ, яка збирала інформацію про Сили оборони України у Вінницькій області. За даними слідства, зловмисницею виявилась дружина колишнього функціонера Партії регіонів, який до 2015 року очолював місцеву районну раду. Усю інформацію вона передавала росіянам для коригування ракетних ударів по регіону. 

Як йдеться у дописах СБУ та Офісу генерального прокурора, агентка доволі довго працювала на російську ФСБ. Інформацію, яку вона збирала у Вінничині згодом використовували для бомбардування регіону. Так, за вказівкою російської спецслужби вона намагалась:

  • Виявити аеродроми з бойовими літаками та гелікоптерами ЗСУ, а також з’ясувати наявність ППО поблизу авіаційних об’єктів.
  • З’ясувати геолокації медзакладів, де лікуються українські захисники.
  • Розвідати маршрути руху військових ешелонів.
Обшуки у помешканні агентки ФСБ. Фото: СБУ
Обшуки у помешканні агентки ФСБ. Фото: СБУ

Співробітники СБУ задокументували злочинну діяльність агентки та затримали її. Завдяки оперативному реагуванню Служби безпеки вдалося запобігти ворожим ударам по стратегічній інфраструктурі на території області.

Усю зібрану інформацію зловмисниця передавала російській ФСБ. Фото: СБУ
Усю зібрану інформацію зловмисниця передавала російській ФСБ. Фото: СБУ

В Україні викрили агентку ФСБ, яка шпигувала за ЗСУ на Вінниччині 3

Під час обшуків у помешканні затриманої вилучено мобільні телефони та планшет, які використовувала для комунікації з ФСБ. Наразі слідчі СБУ повідомили фігурантці про підозру за п’ятьма статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану);
  • ч. 2 ст. 109 (розповсюдження матеріалів із закликами до повалення конституційного ладу та до захоплення державної влади);
  • ч. 1 ст. 110 (розповсюдження матеріалів із закликами до зміни державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України);
  • ст. 436 (розповсюдження матеріалів із закликами до агресивної війни);
  • ч. 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників, вчинене повторно).

Зловмисниця перебуває під вартою. Їй загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна. За даними джерела "Української правди", йдеться про жінку на ім'я Світлана Сікорська.

 СБУ викриває російських агентів

На третій рік війни в Україні силовики продовжують викривати численних агентів, які працюють на російські спецслужби. Так, суд у Кривому Розі засудив до 15 років позбавлення волі агентку ФСБ, яка намагалась скоригувати ворожі удари по місту. Жінка збирала та передавала російським кураторам розвіддані про розташування українських військових об'єктів, інфраструктури та житлових кварталів.

Також СБУ затримала в Києві керівників інтернет-провайдера, які співпрацювали з ФСБ рф. Завдяки їм окупанти мали стабільний зв'язок в окупованому Донецьку. Зловмисники забезпечували зв'язком штаби російських військ, місцеву окупаційну адміністрацію рф і так званий "силовий блок" невизнаної "республіки".

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

В цьому інтерв'ю з Головою Комітету економістів України, Андрієм Новаком, ми спробуємо розібратися, чому західні країни мають такі труднощі з використанням заморожених російських активів для придбання техніки та озброєння для України. Чому раніше на Заході боялися цього кроку і чи існує можливість спрощення цього розуміння. Ми також обговоримо можливі наслідки цієї ситуації для подальшої долі російських активів та можливість впливу такої передачі коштів на авторитет заходу.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.