Ділки намагалися легалізувати свій "бізнес" в столиці України
В Києві Служба безпеки України затримала "бізнесменів", які допомогли ФСБ рф взяти під контроль фактично весь інтернет-трафік тимчасово окупованого Донецька. Йдеться про керівників інтернет-провайдеру, які співпрацювали з агресором. Завдяки ним загарбники мали стабільний зв'язок.
Про це повідомляє пресслужба СБУ. Не дивлячись на те, що вся робота фігурантів була зосереджена на ТОТ, вони намагалися легалізуватися саме в Києві.
За даними слідства, інтернет-провайдер, який належить зловмисникам, забезпечував зв’язком штаби російських військ, місцеву окупаційну адміністрацію рф і так званий "силовий блок" невизнаної "республіки". Також фігуранти допомогли ФСБ взяти під контроль значну частину інтернет-трафіку в тимчасово окупованому Донецьку.
"На серверах провайдера встановлено спеціалізоване обладнання російської спецслужби, яке дозволяє фсб моніторити всі інтернет-дії мирного населення регіону", - йдеться в пресрелізі.
Спочатку окупанти задіяли спеціальний апаратно-програмний комплекс. Завдяки цьому вони змогли контролювати трафік та ідентифікувати користувачів. Цю інформацію ФСБ використовує для вербування мешканців регіону та їх подальшого залучення до розвідувально-підривної діяльності проти України.
"Засновником компанії є колишній співробітник радянського КДБ. Ще до початку повномасштабного вторгнення рф він разом зі своїм підлеглим переїхав з Донеччини до Києва. Перебуваючи в столиці, вони дистанційно управляли інтернет-провайдером, який переоформили за російським законодавством і отримали ліцензію Роскомнагляду", - сказано в повідомленні пресслужби.
Також за вказівкою фігурантів менеджмент їхніх компаній на тимчасово окупованих територіях Донбасу регулярно сплачував податки до "бюджету" так званої "республіки". В помешканнях зловмисників проведено обшуки. Ділки вже отримали підозри, за ними їм загрожує до 15 років тюрми.
Служба безпеки України регулярно звітує про все нові й нові кримінальні провадження. Як заявляється, співробітники постійно знаходять нових ворогів держави.
Так, 22 лютого "Інформатор" писав про співробітника металургійного заводу в Кривому Розі. Чоловік, за даними СБУ, виявився проросійським агітатором. В Харкові нещодавно затримали жінку, яка за гроші наводила російські ракети на мирні житлові квартали "першої столиці". А в Києві співробітники спецслужби вручили підозру відомому політичному коментатору, якого підозрюють у підривній діяльності.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
Чи є вбивство Навального початком боротьби російської влади проти опозиціонерів? Хто може бути наступним? Ці запитання актуальні сьогодні. У нашому відео ми звернемося до політичного експерта Ігоря Добжанського, щоб розглянути ці питання та вислухати його думку. Приєднуйтеся до обговорення, щоб зрозуміти ситуацію краще.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.