В Україні в жовтні зростуть податки: нардеп Железняк анонсував плани Кабміну

Податковий комітет Верховної Ради прийняв до повторного розгляду урядовий законопроєкт про підвищення податків, про це повідомляє народний депутат та заступник голови податкового комітету Ярослав Железняк. Запропоновані раніше зміни по збільшенню податків можуть вступити в силу вже у жовтні 2024 року

Ярослав Железняк, податки в Україні
Ярослав Железняк, податки в Україні

16 вересня відбулося засідання податкового комітету Верховної Ради. На ньому депутати більшістю голосів підтримали розроблений Мінфіном законопроєкт №11416-д про підвищення податків. Згідно з документом, вже у жовтні можуть зрости ставки військового збору, податки для ФОПів, а також впровадять підвищені податки для фінустанов та банків. Про це розповідає депутат Ярослав Железняк.

Згідно з даними нардепа Ярослава Железняка, 16 вересня 2024 року 19 депутатів на засіданні податкового комітету Верховної Ради прийняли до повторного розгляду першу версію урядового законопроєкту про підвищення податків в Україні. 3 депутатів утрималися, 1 голосував проти. Ці зміни вже можуть вступити в дію у жовтні (якщо за них проголосує більшість депутатів у Верховній Раді), а нараховувати податки по-новому можуть почати з 1 жовтня (місяць, коли закон вступить у силу). Зміни передбачають: 

  • Підвищення військового збору з 1,5% до 5% доходу; 
  • Збільшення податків на 1-2 та 4 групу ФОП (військовий збір у 5% від суми двох мінімальних зарплат на місяць, зараз це складе додатково по 800 грн на місяць);
  • Авансові внески на АЗС (підприємства, що займаються роздрібною торгівлею пальним, зобов’язані щомісяця сплачувати авансові внески у розмірі 0,5 мінімальної заробітної плати за кожен кубічний метр резервуарів для зберігання пального);
  • 1% військового збору з обороту для ФОП 3-ї групи;
  • 25% прибутку для небанківських фінансових установ (крім страхових компаній);
  • Помісячна звітність ПДФО (для економічного бронювання);
  • 50% податок на прибуток банків в 2024 році.

За прогнозами Уряду такі нововведення можуть дати додатково 58 млрд грн у 2024 році. А у 2025 році це принесе до бюджету вже 137 млрд грн. Незабаром законопроєкт винесуть на голосування до залу Верховної Ради.

"Мінфін повідомив, що в програмі МВФ є положення, що якщо в Бюджеті 2025 будуть суттєві зміни в доходах та видатках, то буде вимога про додаткове підвищення податків (включно ПДВ). Я уточнив, чи в параметрах в яких зараз внесено Бюджет 2025, це необхідно?  Відповідь: ні. В таких макропоказниках яких внесено бюджет, не треба додатково збалансовувати окрім урядового закону 11416д", - додатково пише Железняк.

Що раніше говорили про підвищення податків на військовий збір  

Питання про можливе підвищення ставки військового збору до 5% не нове. Як повідомляло видання Forbes наприкінці травня, Міністерство фінансів активно працює над таким законопроєктом. Джерела в Кабінеті Міністрів та Верховній Раді зазначали, що військовий збір можуть підвищити з нинішніх 1,5% до 5%. Також розглядалася можливість введення такої ж ставки для фізичних осіб-підприємців, що працюють на спрощеній системі оподаткування.  

Причини для підвищення податків пов’язані з необхідністю забезпечення збільшення військових витрат. Джерела в фінансовому комітеті Верховної Ради зазначають, що додаткові потреби держбюджету оцінюються в 400-500 млрд гривень.  Згідно з оцінками Forbes, підвищення ставки військового збору до 5% може принести додаткові 90-100 млрд грн до бюджету на рік, без урахування можливого запровадження збору для фізичних осіб-підприємців.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube