В Україні розпочався епідемічний сезон холери: як вберегтися від небезпечної хвороби

Читать на русском

Інфекція викликає сильну діарею та зневоднення, що може призвести до летального результату, якщо не вжити термінових заходів

Читать на русском
Холера
У МОЗ попереджають, що без належного лікування холера може призвести до зневоднення та смерті

Інфекція викликає сильну діарею та зневоднення, що може призвести до летального результату, якщо не вжити термінових заходів

З 1 червня в Україні починається посилений епідемічний нагляд за холерою. У важких або складних випадках гострих кишкових інфекцій будуть додатково проводитися лабораторні дослідження, зокрема на холеру, щоб запобігти поширенню захворювання в літній сезон", - йдеться в повідомленні. У МОЗ попереджають, що без належного лікування холера може призвести до зневоднення та смерті.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров’я. У відомстві попереджають, що без належного лікування холера може призвести до зневоднення та смерті. Безперервний епідеміологічний нагляд за холерою триває впродовж року, але з 1 червня до 1 жовтня починається посилений нагляд.

"На рівні кожної області Центри контролю та профілактики хвороб реалізують комплексні та оперативні плани реагування та діагностики підозр, працюють оперативні протиепідемічні та дезінфекційні бригади. Така система дозволяє своєчасно виявити випадки підозри на холеру та забезпечити системний контроль за епідситуацією на рівні країни, а в разі загрози — «активувати» систему реагування та локалізувати спалах", — зазначив заступник міністра, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

Окрім обстеження хворих з підозрою на холеру, фахівці ЦКПХ проводять дослідження зразків довкілля: моніторинг проб води, стічних вод, прісної та морської води.

Чим небезпечна холера

Холера - це небезпечна інфекція, яка вражає кишківник через заражену їжу або воду. Вона викликає сильну діарею та зневоднення, що може призвести до летального результату, якщо не вжити термінових заходів. Бактерії, що спричинюють холеру, зазвичай поширюються через фекалії заражених людей, тому важливо дотримуватися правил гігієни, щоб запобігти її поширенню.

Як захиститися від холери:

  • Уникайте сумнівних продуктів: Не купуйте їжу, особливо рибу, в несанкціонованих місцях торгівлі.
  • Бережіться водойм: Не купайтеся та не ловіть рибу у забруднених водоймах.
  • Дотримуйтесь гігієни: Ретельно мийте руки з милом перед їжею, після відвідування туалету та прогулянок.
  • Пийте безпечну воду: Вживайте лише чисту воду, бажано бутильовану. Кип'ятіння води протягом 1 хвилини вбиває холерні вібріони.
  • Мийте та обробляйте продукти: Ретельно мийте овочі та фрукти чистою водою перед вживанням, а потім обдавайте їх окропом.
  • Готуйте їжу ретельно: Проварюйте або просмажуйте всі продукти перед вживанням, щоб знищити бактерії.

Нагадаємо, у світі стрімко зростає кількість захворювань, що передаються статевим шляхом (ІПСШ). Щодня реєструється понад 1 мільйон випадків сифілісу, гонореї, хламідіозу і трихомоніазу. Найгостріше проблема стоїть у регіонах Америки та Африки, де зафіксовано найзначніше зростання захворюваності.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.