Відразу в 24 країнах спалах холери: МОЗ розповів про стан з хворобою серед українців

На щастя, спалахів небезпечної хвороби в нашій країні не виявлено

Холера в Україні
Зазначимо, що наразі в світі фіксується сплеск захворюваності на холеру

Сезон посиленного спостереження за холерою офіційно завершено в Україні. На щастя, небезпечної хвороби в нашій країні не виявлено. За час моніторингу обстежили 12 604 пацієнтів з підозрою на цю інфекцію. 

Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров'я (МОЗ) України. Там нагадають, що посилений епідеміологічний нагляд проводиться щорічно з 1 червня по 1 жовтня. 

В МОЗ кажуть, що в принципі моніторинг захворюваності на холеру ведеться постійно, цілий рік. Однак наразі в світі спостерігається значний сплеск цієї інфекції. Тож в міністерстві звернули особливу увагу на додаткові заходи безпеки. 

"24 країни наразі повідомляють про активні спалахи (холери - ред.). За 2022 рік кількість зареєстрованих випадків, більш ніж удвічі перевищила кількість випадків у 2021. Тому як глобально, так і на рівні країни, ми забезпечуємо безперервний епідеміологічний нагляд за холерою впродовж року", - зазначають в МОЗ.

Для цього центри контролю та профілактики хвороб були оснащені спеціальним обладнанням для лабораторій, а також реагентами для полегшення виявлення збудника. Підозру на холеру фіксували на Чернігівщині та Запоріжжі. На щастя, виявилося, що це були просто гострі кишкові інфекції - неприємно, але нічого смертельного. 

"Швидкі тести показували позитивні результати, але під час епідемічного розслідування та розширених лабораторних досліджень діагноз “холера” було знято", - каже головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

Окрім безпосередніх обстежень хворих з підозрою на холеру, фахівці МОЗ також моніторили ситуацію в навколишньому середовищі. Зокрема, брали на аналізи воду зі стічних протоків, прісну та морську воду тощо. Загалом за сезон було взято більше 11 тисяч таких проб. Всі вони також виявилися негативними. 

Холера в Україні все ж є?

В прессрелізі МОЗ зазначають, що випадків холери в нашій країні наразі не зафіксовано. Однак це лише частково є правдою, адже моніторинг міністерства неможливо забезпечити на тимчасово окупованих росіянами територій України. А от там все не так гарно, як могло б бути.

Так, ще влітку поточного року в мережі була інформація, що на півдні (Крим та частина Херсонської області) в окупаційних військах фіксуються спалахи холери. Ситуація була досить серйозною, адже хворіли на небезпечну хворобу цілі підзрозділи ворога.

"Цілі підрозділи з херсонського напрямку, розташовані вздовж Північно-Кримського каналу, втрачають бойову готовність та евакуюються до тилу для лікування. Декілька російських військових загинули", - писали в червні партизани з руху "АТЕШ"

Повторні відомості щодо того, що окупанти хворіють на кишкові захворювання, з'явилися вже в жовтні. Про це повідомляли, зокрема, в Маріупольскій міськраді. Зазначається, що росіяни стараються приховувати дані випадки, через що страждають їхні ж солдати, які не отримують належного лікування.

Нагадаємо, що холера є гострою кишковою інфекцію, яка спричиняє сильну діарею. Найчастіше ця інфекція передається від вживання забрудненої води чи іжі, під час купання у відкритих водоймах та через особисті контакти між людьми. Наразі хвороба досить успішно лікується, однак вона дуже заразна та легко може призвести до смерті, якщо негайно не вжити відповідних заходів при інфікуванні.

І якщо окупантів, власне, нікому не шкода, є інша проблема: мирні мешканці тимчасово окупованих територій, які можуть підхопити холеру від росіян. Втім, доступу до ТОТ український МОЗ наразі не має, тож і допомогти людям, на жаль, ніяк не може. А згідно з міжнародними нормами та правилами ведення війни, саме окупант на загарбаній території несе відповідальність за соціальне забезпечення місцевого населення - в тому числі й за медичну допомогу. Як ми бачимо, з цим росіяни не справляються - власне, як і з усім іншим. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube