11 листопада Кабінет міністрів проголосував за введення в Україні карантину «вихідного дня».Крім нових обмежень, МОЗ пропонує також відмовитися від адаптивного карантину і повернути формат, який був раніше.
На всій території України пропонують відмовитися від адаптивного карантину і перейти на загальнодержавний карантин з обмеженнями, які діють у «помаранчевих» зонах. Про це на засіданні Кабміну розповів глава МОЗ Максим Степанов, - передає Інформатор .
Це означає, що хочуть ввести такі обмеження:
- Заборонено проведення масових, культурних, концертних, спортивних, релігійних заходів за участю понад 20 осіб. Організатор повинен забезпечити дотримання між учасниками соціальної дистанції. Це не стосується спортивних заходів, включених в єдиний календарний план фізкультурно-оздоровчих заходів, а також матчів професійних спортивних клубів без глядачів.
- Заборонена діяльність театрів і кінотеатрів із заповненою понад 50% місць у кожному окремому залі.
- Заборонена діяльність музеїв, які не можуть обмежити кількість відвідувачів у залі з розрахунку 1 людина на 20 квадратних метрів.
- Регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом, зокрема міськими автобусними маршрутами, в електро- і ж / д транспорті всіх напрямків в кількості більше, ніж місць для сидіння.
- Повна заборона роботи дискотек, нічних клубів, ресторанів, кафе, барів, закусочних з організацією дозвілля.
- Заборонено роботу з 22:00 до 7:00 закладів громадського харчування. Дозволена тільки доставка або торгівля на винос.
- Розміщення відвідувачів у кафе та ресторанах має бути на відстані не менше двох метрів між столами, і не більше чотирьох дорослих людей за столом. Відвідувачі повинні входити та пересуватися залою у масках.
- Всі суб'єкти господарювання повинні нанести в своїх приміщеннях маркування для дотримання соціальної дистанції. Співробітники повинні бути забезпечені засобами індивідуального захисту.
- Заборонена діяльність установ, які надають послуги з розміщення. Крім готелів та закладів, які надають соціальні послуги, санаторно-курортних закладів і тих, що надають послуги людям з інвалідністю.
- Заборонено відвідування установ освіти групами більше 20 осіб. Це не стосується шкіл, садочків та позашкільних занять.
- Якщо на самоізоляції перебувають понад 50% учнів, тоді школи, садки та позашкільні заняття не можуть працювати.
- Заборонені планові госпіталізації та операції, крім ургентних станів і тих, які не можна відкласти. Детальніше тут.
- Спортивні зали, фітнес-центри, які не обмежують кількість відвідувачів
- Карантин вихідного дня. Детальніше тут.
- Ввести спеціальний час для обслуговування літніх людей - з 10 до 12 годин.