В Україні пропонують додати нові платежі по комуналці вже через місяць: скільки доведеться платити

Читать на русском

Питання пропонують закрити до кінця 2020 року

Читать на русском

Питання пропонують закрити до кінця 2020 року

Українців після карантину очікують не найкращі зміни щодо оплати за комунальні послуги, а саме - впровадження абонентської плати за їх надання. При цьому народні депутати пропонують прискорити цей процес і запровадити ці зміни до кінця 2020 року.

Як передає Інформатор,відповідний законопроект № 4383 зареєстрували у Верховній раді 16 листопада нардепи від "Слуги народу", "ОПЗЖ", "За майбутнє" та інші.

Закон "Про житлово-комунальні послуги", який передбачав провадження абонплати, прийняли ще у 2018 році. Він реалізовувався у три етапи, а у травні 2020 року мав настати заключний етап. Згідно з ним, українці, які проживають у багатоквартирних будинках, повинні були укласти договори з підприємствами, що надають комунальні послуги. За це буде передбачена нова платіжка, так звана "абонентська плата" за те, що вам надаватимуть комунальні послуги.

Однак через пандемію коронавірусу набрання чинності цих норм відклали на час карантину.Але нардепи вирішили прискорити цей процес, незважаючи на ситуацію в країні.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначено, що це "обумовлено необхідністю вдосконалення норм і положень чинного законодавства, що регулює питання укладення договорів про надання комунальних послуг". Народні обранці пропонують встановити граничний термін укладення договорів з компаніями, що надають комунальні послуги - до 31 грудня 2020 року.

Скільки доведеться платити

Відзначимо, граничний розмір абонплати встановлюється за формулою, згідно з постановою Кабміну № 808.

За словами начальника управління розвитку житлово-комунального господарства Департаменту житлово-комунального господарства Київської міської державної адміністрації Віри Радченко, очікуваний розмір граничної плати за абонентське обслуговування (за попереднім розрахунком) складе:

  • на послугу опалення та гарячого водопостачання - 31,15 гривні на абонента;
  • на послугу водопостачання та водовідведення - 31,15 на одного абонента;
  • на вивезення сміття - 14,75 на одного абонента;

При цьому в кожному місті кожне підприємство самостійно розраховує цю суму згідно заданої формули. Плата за абонентське обслуговування нараховується щомісячно, незалежно від користування послугою. Пільги та субсидії на плату за абонентське обслуговування не поширюються.Крім того, ця плата - окреме нарахування від сплати за обслуговування будинкових приладів обліку і плати за саму послугу (вода, тепло, сміття).

Також Інформатор писав, що в листопаді українцям підняли ціну на газ майже на 35% .

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.