В Україні подорожчав автогаз: які ціни на АЗС

Читать на русском

Ціни на пальне зросли майже на 50 копійок

Читать на русском
В Україні подорожчав автогаз: які ціни на АЗС

Ціни на пальне зросли майже на 50 копійок

В Україні за тиждень, з 7 по 14 жовтня, зросла ціна на скраплений газ. В середньому на 46 копійок — до 26,85 гривні за літр. Про це свідчать дані щоденного моніторингу роздрібного ринку Консалтингової групи «А-95».

Як пише Enkorr, мережі WOG і ОККО підняли ціни в середньому на 30 і 20 копійок за літр. Мережа заправок «Авантаж 7» підняла ціни на 40 коп., БРСМ – на 44 коп., станції «Привату» — на 68 коп./л. За даними операторів ринку, основною причиною подорожчання автогазу стало оновлення запасів за рахунок ресурсу, з якого почали платити акциз.

«Якийсь час ми ще працювали на старих запасах, а сьогоднішній ресурс уже надходить з урахуванням акцизу, тому і відповідно реагуємо», — каже один зі співрозмовників enkorr.

Як пояснив представник великої роздрібної мережі, акциз автоматично додав до вартості автогазу 1,5-2 грн/л. Тому насамперед на нього почали реагувати мережі економ- і середнього сегмента, у яких ціни були найнижчими.

«Окрім акцизу на ціну також впливають перебої з постачаннями ресурсу з Європи й ріст котирувань на нього. Якщо рахувати з огляду на останні котирування, то ціна в Україні може досягти 28-29 грн/л», — каже він.

Зміна роздрібних цін на АЗС із 7 по 14 жовтня, грн/л
Зміна роздрібних цін на АЗС із 7 по 14 жовтня, грн/л

Що буде з цінами на пальне в Україні

Через наближення зими українців очікує зростання цін на пальне. Справа не в акцизі, який запровадили нещодавно. Є низка факторів, таких як зростання щільності через похолодання. Адже паливно-мастильні матеріали купуються в тоннах, а продаються в літрах. І ось цих самих літрів у тоні поменшає. Про це заявив директор мережі АЗС Prime Дмитро Леушкін.

За його словами з цінами на пальне відбувається неприємність. Нафта летить нагору, на тлі скорочення її видобутку. Газойль тестує літні піки. Почалося все це із приходом жовтня. І щойно до АЗС доїде жовтневий ресурс, то як мінімум +2 гривні він коштуватиме.

"Станеться це за тиждень-два, а повноцінна картина вимальовується за кілька тижнів. Так як нафта росте на фундаментальній підставі про скорочення її видобутку, цей фактор не є спекулятивним, такі фактори не відскакують швидко. Ось такі справи. Так що прикупіть палива та антигелю, це точно не завадить. І не забувайте, що зима починається з Дня бляхаря, свята тих, хто на літній гумі зиму зустрічає", - додав Леушкін.

До слова, після ударів окупантів по паливній інфраструктурі Україна стала критично залежною від імпорту нафтопродуктів. Відомо, що наша країна нарощує обсяги імпорту палива. Саме тому зараз немає ажіотажу на пальне, на АЗС відсутні черги, а ціни не демонструють тенденції до стрімкого зростання. За прогнозами споживання у вересні-грудні щомісяця нашій країні потрібно 500-550 тисяч тонн пального. 95% імпортованого бензину та 72% дизельного палива ми отримуємо з країн ЄС. Лідерами постачання є Румунія, Литва, Словаччина, Греція, Болгарія та Польща. Українці можуть безкоштовно отримати пальне — деталі тут.

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, чи очікується в Україні підвищення цін на пальне на фоні повернення акцизу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.