Уряд ініціює зміни до Кримінального процесуального кодексу - відкрити нові провадження проти бізнесу зможуть тільки генеральний прокурор або керівники обласного рівня
Кабмін затвердив план реалізації рішення РНБО щодо мораторію на безпідставні перевірки та втручання у роботу бізнесу. Так, з четверга, 24 липня, податкові й митні органи обмежать перевірки підприємств з низьким рівнем ризику. Перевірки зберігаються лише у галузях з високим ризиком.
Про це повідомила премʼєр-міністерка Юлія Свириденко. Вона підкреслила, що перевірки збережуться лише у галузях з високим ризиком, таких як обіг підакцизних товарів.
"Держава не заважатиме тим, хто працює чесно", - наголосила Свириденко.
Також уряд ініціює зміни до Кримінального процесуального кодексу. Відкрити нові провадження проти бізнесу зможуть тільки генеральний прокурор або керівники обласного рівня.
Зазначається, що Держрегуляторна служба та міністерства протягом місяця мають подати пропозиції щодо дерегуляції та скорочення зайвих дозволів. До 21 жовтня силові органи мають узгодити дії з виявлення активів під санкціями й забезпечити їх повернення в бюджет - на потреби оборони та відновлення. Планується також запуск цифрової системи контролю та щоквартальний перегляд ефективності рішень.
В Україні запрацював мораторій на безпідставні перевірки підприємств і втручання державних органів у діяльність бізнесу в умовах воєнного стану. Рішення передбачає позитивні зміни, але є певні ризики та виклики.
Як розповів Інформатору розповів керуючий партнер АО "Віннер Партнерс", адвокат, арбітражний керуючий Сергій Литвиненко, попри потенційні виклики, загальний ефект від мораторію на безпідставні перевірки бізнесу в Україні очікується позитивним. Каже, що це рішення є важливим кроком до створення більш сприятливого бізнес-середовища, яке є критично важливим для економічного відновлення та розвитку країни, особливо в умовах війни.
Проте, повне скасування контролю - теж небезпечне, адже створює лазівки для недобросовісного бізнесу. Тож оптимальним варіантом є мораторій із чіткими винятками - наприклад, для випадків порушення трудових прав чи екологічних норм.