В МОЗ придумали, як примусити державні лікарні поставити кондиціонери в палати: що вирішили

Читать на русском

Стало відомо, які медзаклади в Україні не зможуть мати контракт з НСЗУ

Читать на русском
Віктор Ляшко
У МОЗ не будуть підписувати контракти з лікарнями, які не відповідають вимогам

Стало відомо, які медзаклади в Україні не зможуть мати контракт з НСЗУ

В Україні тисячі лікарень можуть втратити можливість підписувати контракти з Національною службою здоров'я. У Міністерстві охорони здоров'я пояснили це тим, що багато медзакладів не відповідають певним вимогам. Очільник відомства Віктор Ляшко пояснив, в чому полягає проблема. 

Як пояснили в Міністерстві охорони здоров'я, Національна служба здоров'я України не стане підписувати контракти з лікарнями, в яких немає кондиціонерів у палаті. Відомо, що з понад 54 000 лікарень спроможної мережі кондиціонери є в палатах лише 7 тисяч закладів. Це близько 12%, пояснив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

"Кондиціонери встановлені лише у 12% палат. МОЗ допомагає лікарням і з залученням коштів для реконструкції, і з дороговартісним обладнанням. Забезпечити ж комфортні умови перебування безпосередньо в палатах – це те, що фінансово під силу самим закладам", - зазначив він.

Підкреслюється, що важливе комфортне перебування в лікарнях медиків та самих пацієнтів. Тому кондиціонери, за вимогами МОЗ, повинні бути і в ординаторських, і в палатах. Крім того, серед вимог міністерства не тільки кондиціонери, але й генератори. 

Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко також зазначив, що ще в 2022 році однією з вимог до лікарень була наявність резервного джерела електроенергії. Тобто, на тлі можливих блекаутів медзаклади повинні мати генератори. Минулого року вдалося пережити зиму попри атаки російських терористів, зокрема, завдяки тому, що понад 4 тисячі генераторів передали в систему медицини. Проте, як кажуть в МОЗ, готуватися треба і до холодів, і до спеки: тому важливо, щоб лікарні мали і генератори, і кондиціонери. 

Таким чином, в Міністерстві охорони здоров'я вирішили, що ті медичні заклади, які не зможуть встановити кондиціонери в своїх палатах, - не отримають можливості підписувати контракт з Національною службою здоров'я вже з 1 січня наступного року. Це значить, що у лікарень ще є менш ніж два місяці на те, щоб виправити низку проблем, інакше - не буде отримано певного державного фінансування. 

Програма медичних гарантій в Україні   

В Україні працює "Програма медичних гарантій", згідно з якою держава оплачує медичні послуги за пацієнта. Ті лікарні, які уклали договір з Національною службою здоров'я, безкоштовно надають такі послуги: низку медичних послуг для людей похилого віку, медичну допомогу при стаціонарі, низку послуг в Національному інституті раку (також хірургія одного дня та проведення планових та невідкладних хірургічних операцій), лікування немовлят (якщо дитина народилася передчасно). Крім того, в НСЗУ зазначали, що українці можуть безкоштовно отримати всі потрібні лабораторні чи інструментальні дослідження безкоштовно. Для цього потрібно мати електронне направлення від сімейного або лікуючого лікаря. 

Також нещодавно стало відомо, що в Програмі медичних гарантій запроваджується новий пакет послуг. Йдеться про медичні огляди мультидисциплінарними командами лікарів військово-лікарських комісій (ВЛК), що утворюються при територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки. Функціонувати такі ВЛК будуть на базі цивільних медичних закладів. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.