Відео знімали на Харківському вокзалі, який на початку російського вторгнення став прихистком для багатьох українців, які змушені були залишити свої оселі через війну. Вокзал у кліпі — точка перетину усіх шляхів та ліній долі, місце початку нових сюжетів та кульмінації позачасових історій.
Серед перевірених 50 тисяч укриттів 32% виявилися зачиненими або непридатними до використання
В Україні станом на понеділок, 5 червня, після трагедії в Києві, перевірили понад 50 тисяч укриттів. З них 32% виявилися зачиненими або непридатними до використання.
Як повідомляє Міністерство внутрішніх справ, сьогодні було обстежено 79% укриттів по всій Україні. Результати перевірок не дуже втішні.
За даними МВС, 9% укриттів зачинені, а ще 23% непризначені для використання, 68% - готові для використання.
В Києві обстежено 48% укриттів, з яких 6% були зачиненими, а 37% не придатні до використання, а 57% - готові для того, щоб там пересидіти повітряну тривогу.
У ніч проти 1 червня під час ракетної атаки росіян у Києві загинуло троє людей, у тому числі малолітня дитина. Житель столиці, чия дружина загинула під час обстрілу окупантів розповів, що люди прибігли вночі до укриття, яке знаходиться у дитячій поліклініці, але їм ніхто не відкрив. Саме через те, що бомбосховище було зачинене і люди не встигли заховатися від ворожих повітряних цілей, вони і загинули. Слідчі розпочали досудове розслідування.
Після трагедії президент України Володимир Зеленський наказав провести за 10 днів ревізію всіх захисних споруд в Києві та по всій Україні. Відповідальні за це - Олександр Камишін та міністр внутрішніх справ Ігор Клименко.
4 червня в столиці здійснили першу перевірку і зробили ревізію понад тисячі укриттів. З них 44% виявились непридатними для використання або закритими зовсім.