В Україні назавжди забороняють салюти, феєрверки та петарди, а також гучну нічну музику та ремонти у вихідні

Читать на русском

Раніше Верховна Рада вже ухвалила відповідний законопроєкт

Читать на русском
Зеленський та феєрверки
Зеленський підписав закон про заборону феєрверків

Раніше Верховна Рада вже ухвалила відповідний законопроєкт

Президент України Володимир Зеленський підписав новий закон про заборону піротехнічних засобів. Згодом в Україні буде заборонено будь-яким способом розповсюджувати чи використовувати більшість салютів, феєрверків та петард. Без заборони залишаться тільки найтихіші та найбезпечніші піротехнічні засоби класу F1.

Про це розповів народний депутат від “Голосу” Ярослав Железняк. Ща його словами, Зеленський залишив свій підпис під законом №7438. Він має вступити в силу за півроку.

“Все, через шість місяців в Україні будуть заборонені феєрверки, петарди та салюти. Президент підписав відповідний закон #7438”, – написав Железняк.

За його словами, закон вводить наступні обмеження:

  • Забороняється використання феєрверків класів F2, F3, F4. Вони призначені для використання в розважальних заходах.
  • Забороняється продаж чи навіть передача будь-яким способом феєрверків аналогічних класів.
  • Забороняється продаж та передача будь-яким способом феєрверків класу F1 особам, молодшим за 16 років.

Варто додати, що загалом клас F1 під заборону не потрапив. Мова йде про піротехнічні засоби, визнані найменш шумними та максимально безпечними. Звук їхнього підриву не перевищує 60 дБ. Відповідні дані уточнюються в пояснювальній записці.

Окремо встановлює закон також регулювання над використанням та продажем сценічних піротехнічних засобів. Усі зазначені вище обмеження спрямовані на те, аби не травмувати людей, що вже тривалий час живуть в умовах війни. Заборона діятиме і після перемоги України.

“Звукові та світлові ефекти використання піротехніки наносять шкоду психологічному здоров’ю населення у воєнний час через їхню подібність до звуків вибухів. Актуальними будуть контроль та обмеження використання піротехнічних виробів і після закінчення війни, оскільки у переважної більшості людей протягом тривалого часу буде зберігатися посттравматичний стресовий розлад”, – зазначали автори законопроєкту.

Крім салютів, законопроєкт також забороняє вмикати вночі гучну музику та проводити надто гучні ремонтні роботи в будинках у вихідні дні. Таким чином, органи виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємства та установи мають вживати заходів для недопущення перевищення рівня шуму в будинках та на прилеглих територіях. Крім цього, це стосується і всіх громадських закладів та установ, де перебувають люди. 

Водночас, на всіх захищених об'єктах шум не має перевищувати встановлений офіційний рівень для відповідного часу доби. Із 22:00 до 08:00 на захищених об'єктах заборонено гучний спів та вигуки, використання гучної звуковідтворювальної апаратури чи інші засоби, що будуть перевищувати норми шуму. 

Заборонені будуть і гучні ремонтні роботи. Конкретно, у будні дні їх не можна буде проводити з 22:00 до 08:00. У святкові чи вихідні дні ремонти, що можуть заважати людям, заборонено проводити цілодобово. 

Феєрверки під час війни

Наприкінці січня в Одесі затримали чоловіка, який запускав феєрверки просто під час повітряної тривоги. Сам винуватець заявив, що зробив це до Дня Тетяни. Він додав, що не очікував такої реакції від людей.

Варто також зазначили, що в Києві з червня 2022 року вже діє заборона на запуск феєрверків під час війни. Разом із тим місцева влада також заборонила їзду транспортних засобів із гучним вихлопом.

Раніше ми розповідали всі подробиці яскравої та бавовняної ночі на росії – від атаки безпілотників на аеродроми до пожежі на нафтобазі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.