“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
План цільової мобілізації має затверджувати Кабмін - деталі - Інформатор Україна
В Україні для ліквідації наслідків воєнних дій можуть використати цільову мобілізацію. Що таке цільова мобілізація та чим вона відрізняється від суспільних робіт та альтернативної служби?
За Законом № 2132-IX, прийнятим Верховною Радою в березні 2022, цільова мобілізація може проводитися також під час воєнного стану.
У травні до Положення про єдину державну систему цивільного захисту додано пункт про ліквідацію наслідків воєнних дій цільовою мобілізацією.
Таким чином, мета цільової мобілізації така:
Крім того, зміни передбачають залучення волонтерів та міжнародну допомогу для ліквідації воєнних дій. Зокрема, волонтерам пропонується виявляти осіб, які потребують допомоги.
До складу сил цільового захисту входять:
Для проведення цільової мобілізації необхідно вказати в плані якого віку та стану здоров’я осіб мобілізують, проте є основні вимоги ― від 18 років, кому стан здоров’я дозволяє виконувати роботи з ліквідації наслідків воєнних дій.
План цільової мобілізації має затверджувати Кабмін, проте зараз його ще не існує.
Зараз до ліквідації можуть залучатися Добровільні формування цивільного захисту, до складу яких можуть увійти громадяни України, які досягли 18-річного віку і здатні за своїми здібностями та станом здоров’я виконувати покладені на них обов’язки.
Добровільні формування цивільного захисту утворюються за рішенням центрального органу виконавчої влади, місцевої держадміністрації, органу місцевого самоврядування за законами про цільову мобілізацію.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 № 716, до суспільно-корисних робіт залучаються працездатні особи, у тому числі особи, які не підлягають призову на військову службу, які за віком та станом здоров’я не мають обмежень на роботу в умовах воєнного стану.
До суспільних робіт залучати може військово-політичне керівництво, із особами заключають трудовий договір, вони отримують певну грошову компенсацію й за ним зберігається робоче місце.
Кого призивають до суспільно-корисних робіт:
Раніше ми писали про перелік причин, за якими можна не приходити до військомату після вручення повістки.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.