За яких причин можна не приходити до військомату після вручення повістки: перелік

Для підтвердження поважної причини неявки до ТЦК потрібно надати відповідні довідки та офіційні документи – деталі – Інформатор Україна

За яких причин можна не приходити до військомату після вручення повістки: перелік
У разі неявки до воєнкомату визначена відповідальність

Випадки, коли за неявку не передбачена відповідальність, визначена постановою Кабінету міністрів. Що може бути об’єктивною причиною неявки військовозобов’язаного до ТЦК? Варіантів небагато.

Тепер лише три причини звільняють громадян від відповідальності в разі неявки до військкомату. Згідно постанові Кабінету міністрів "Про затвердження переліку поважних причин неприбуття чи несвоєчасного прибуття військовозобов’язаного до ТЦК та СП для призову на збори" вони наступні:

  1. Хвороба, яка не дає можливості самостійно рухатися.
  2. Необхідність догляду за хворою дружиною, чоловіком, дитиною, своїми батьками чи дружини/чоловіка (ці особи мають проживати разом із військовозобов'язаним, також не повинно бути близьких родичів, які здатні взяти на себе догляд).
  3. Відкрите кримінальне провадження, застосування адміністративного стягнення або кримінального покарання стосовно військовозобов'язаного або резервіста.

Для підтвердження поважної причини, через яку немає можливості вчасно відвідати військкомат по повістці, потрібно надати відповідні довідки, офіційні документи.

"Наявність "білого квитка" не є беззаперечною підставою для звільнення від мобілізації, оскільки чи можуть мобілізувати громадянина з білим квитком, залежить від категорії, зазначеної у квитку. Лише категорія "повна непридатність", зазначена в документі, дає право не служити в армії незалежно від ситуації в Україні", - роз’яснюють юристи.

Відповідальність та покарання за неявку до військкомату визначається видом повістки та кількістю випадків, коли особа не прийшла до ТЦК. Максимальний штраф за неявку до центру для уточнення особистої інформації становить 8 500 грн.

Якщо особа не приходить після вручення повістки три та більше разів, на військовозобов’язаного мають право подати до суду та притягнути до кримінальної відповідальності.

Якщо особа не з’явилася до військкомату за мобілізаційним розпорядженням, їй загрожує позбавлення волі від 3 до 5 років.

Раніше ми писали, що через постійні втрати на фронті росіяни починають мобілізувати хронічно хворих військовослужбовців. Винятками не стають навіть такі інфекційні хвороби як гепатит C. Про це свідчить перехоплення, яке оприлюднило Головне управління розвідки МО України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube