“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Обмежень щодо мобілізації одночасно декількох членів родини немає, але існують винятки
Деякі категорії громадян не підлягають мобілізації під час дії воєнного стану. Зокрема, мова йде про випадки, коли в родині дружина проходить службу, а чоловік доглядає за дитиною.
Також підстави для звільнення від служби є у випадку втрати родича під час військових дій. Про це в коментарі РБК-Україна розповів юридичний консультант Nota Group Антон Маринич.
Українські закони не визначають кількість осіб з однієї родини, які підлягають мобілізації під час війни. Таким чином обмежень щодо мобілізації, наприклад, двох рідніх братів немає - призвати можуть одразу кілька чоловіків. Водночас у законі "Про мобілізацію та мобілізаційну підготовку" закріплені винятки.
Зокрема, мобілізаційні заходи не застосовуються щодо членів родини, чиї близькі родичі загинули або пропали безвісти під час здійснення заходів із забезпечення нацбезпеки та оборони. Мова йде про чоловіка, дружину, сина, доньку, батька, матір, діда, бабу або рідних (повнорідних, неповнорідних) братів чи сестер. Експерт підкреслює, що чоловіків та жінок, чиї близькі родичі загинули або зникли безвісти на війні "точно не будуть мобілізовувати".
Окрім цього до лав Сил оборони не мобілізують військовозобовʼязаних, які виховують неповнолітню дитину або дітей і дружина чи чоловік перебувають на військовій службі. Так, якщо жінка вже служить і у подружжя є неповнолітні діти, то чоловік мобілізації не підлягає, і навпаки.
Раніше юрконсультант Антон Маринич пояснив, що працівники ТЦК не мають права затримувати військовозобовʼязаних під час вручення повістки. Це можуть робити тільки працівники поліції і тільки в тому випадку, якщо відбулось правопорушення. Якщо ж представники ТЦК затримують того, кому вручається повістка, перевищуючи свої повноваження - слід звертатися не лише до адвоката, але й у поліцію, ДБР та інші структури, пояснив експерт.
Водночас ветеран АТО та колишній командир штурмової роти у батальйоні “Айдар” Євген Дикий висловив думку, що для перемоги у війні проти росії Україні необхідно мобілізувати щонайменше півмільйона людей. На думку Дикого, ця цифра є реалістичною і суперечить твердженням про те, що "воюватимуть всі українці".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.