В Україні можуть дозволити виїзд за кордон ще одній групі населення: подробиці

Читать на русском

Мінекономіки вже підготувало проект постанови

Читать на русском
В Україні можуть дозволити виїзд за кордон ще одній групі населення: подробиці
Ілюстративне фото

Мінекономіки вже підготувало проект постанови

Кабінет Міністрів планує дозволити виїзд за кордон українцям призовного віку, які отримали бронювання від призову.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на заяву міністра економіки Юлії Свириденко в інтерв'ю Forbes. За її словами, Мінекономіки вже підготувало проект постанови, який деталізує критерії та порядок організації бронювання від призову. Нині його погоджують. Документ мають схвалити Міноборони та Генштаб.

За її словами, Мінекономіки вже підготувало проект постанови, який деталізує критерії та порядок організації бронювання від призову. Нині його погоджують. Документ мають схвалити Міноборони та Генштаб.

Вона зазначила, що якщо проект ухвали затвердять, то процедура єВідрядження втратить сенс, оскільки заброньовані люди зможуть без перешкод перетинати кордон за умови, що у них будуть необхідні документи. Також Мінекономіки працює над тим, щоб перевести бронювання в електронний формат.

"У нас не стоїть завдання дозволити виїжджати всім, наше завдання - допомогти бізнесу, що працює, виїхати за кордон для укладання нових контрактів, угод, участі у виставках і так далі", - додала вона.

Мобілізація в Україні

За даними Міноборони України, на кінець вересня цього року, всього близько 1 мільйонів громадян взято на службу до лав Збройних сил України, при цьому мобілізація продовжується й зараз і триватиме до кінця війни. Відповідно до визначених потреб для доукомплектування військових частин, призивають усі категорії і військово-облікові спеціальності. В першу чергу, звичайно, відбирається особовий склад, який вже мав досвід проходження військової служби. Всі решта військовозобов'язані запасу, які не проходили до цього військової служби, можуть бути призвані тільки до навчальних військових частин або до вищих навчальних військових закладів для перепідготовки. Особовий склад має призиватися придатним за станом здоров'я, відповідно, тут пріоритет надається молодшим категоріям військовозобов'язаних. А щодо спеціалістів, то у Збройних силах виникають потреби у комплектуванні різними спеціальностями.

Кількість особового складу в Збройних силах України є достатньою. Відповідно додаткова хвиля мобілізації наразі не планується. Рішення ухвалює Генеральний штаб України. Про це заявив міністр оборони України Олексій Резніков. Він зауважив, що є певні організаційні питання, які перебувають на особистому контролі Верховного Головнокомандувача ЗСУ Володимира Зеленського. Однак зараз питання про додаткову мобілізацію, поки не стоїть.

Нагадаємо, росіяни не випускають чоловіків з Маріуполя через нову хвилю мобілізації. Крім того, росія готує другу хвилю мобілізації, формує загони тероборони та народні дружини.

Також Інформатор писав, чому Бахмут є стратегічно важливою територією та як окупанти використовують в'язнів на полі бою.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.