У Путіна відповіли на пропозицію 30-денного перемир'я: з Росією не можна розмовляти мовою ультиматумів

При цьому Москва хоче повернутися до Стамбульських угод 2022 року

У Путіна відповіли на пропозицію перемир'я
У Путіна відповіли на пропозицію перемир'я

Прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков прокоментував вимогу Заходу про те, що Кремль має погодитись на 30-денне припинення вогню в Україні з 12 травня. Він підкреслив, що з Москвою не можна розмовляти мовою ультиматумів. При цьому додав, що РФ хоче повернутися до Стамбульської угоди 2022 року.

Заяву Пєскова публікують російські пропагандистські ЗМІ. У Кремлі наголошують, що РФ не можна ставити умов в ультимативному тоні.

"Така мова ультиматумів для Росії неприйнятна. Вона не підходить", - заявив Пєсков.

Також Пєсков заявив, що Росія хоче поновити у Стамбулі переговори, з яких Україна вийшла у 2022 році. "Ми серйозно налаштовані усунути першопричини цієї війни", — додав він.

За словами Пєскова, російський правитель Володимир Путін "чітко та недвозначно окреслив позицію" поновлення переговорів з Україною без попередніх умов. Нібито РФ налаштована на серйозний пошук шляхів довгострокового врегулювання в Україні.

Пєсков додав, що позиція Путіна щодо відновлення переговорів щодо України зустріла розуміння та підтримку у лідерів багатьох держав.

Згадав Пєсков і Польщу. За його словами, країна нібито обирає "ворожість і недружність" стосовно Росії. У цій країні озвучується багато різних звинувачень на адресу Москви, що є "русофобською позицією". Як відомо, у Польщі сьогодні припинили роботу російського консульства у Кракові. Варшава пішла на такий крок після того, як з'ясувалося, що до підпалу торгового центру у Варшаві причетні спецслужби Кремля.

Раніше офіційний представник уряду Німеччини Штефан Корнеліус заявив, що Москва має час до кінця 12 травня, щоб погодитися на беззаперечне перемир'я. В іншому випадку щодо неї введуть нові санкції.

Бандити призначили зустріч

Перше, що варто звернути увагу – Путін не запропонував цю зустріч, він фактично призначив її, поставивши перед фактом: Росія буде у четвер, 15 травня, приїздіть. Тобто він діє з позиції сили і ніби ще й послугу робить: мовляв, РФ необов'язково, це ви вийшли з переговорів восени 2022 року, але якщо хочете - то ми не проти. 

Фактично він пропонує повернутися до переговорів на основі Стамбульських угод, які, як відомо, є пропозицією капітуляції України. За ними Україна мала б скоротити свою армію до 85 тисяч, відмовитись від вступу у НАТО, ними передбачене вето РФ на військову допомогу Заходу у випадку повторної агресії, відмова від Криму, Донбасу, зняття санкцій з РФ і тому подібне. 

Також він знову згадав про "першопричини конфлікту", під якими він має на увазі все ту ж капітуляцію України. Це формула від 14 червня 2024, за якою Україна має беззастережно вивести свої війська з чотирьох областей — Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської, офіційно зафіксувавши їх статус як суб'єктів РФ, Україна має відмовитися від планів вступу до НАТО, з Росії мають бути зняті всі санкції.

За цією ж форму лою Путін натякнув на те, що США мають згорнути присутність своїх військ у Європі, обговоривши "гарантії колективної безпеки в Євразії", погрозивши при цьому Заходу ядерною зброєю, "якщо Європа хоче зберегтися як один із центрів світу".

Предмету переговорів у Стамбулі немає

Тобто предмет переговорів не з'явився – Україна не може вести переговори щодо своєї капітуляції. Єдине, що можна обговорювати 15 травня, - це якесь подальше тимчасове припинення вогню, узгоджене обома сторонами, а не оголошене Росією в односторонньому порядку, як це було раніше. Але чи буде сенс зустрічатися заради цього у Стамбулі – є сумніви. 

 Пропозиція про 30-денне перемир'я

Український президент Володимир Зеленський та лідери "коаліції рішучих" вдень у суботу, 10 травня, після низки дискусій, провели переговори з американським президентом Дональдом Трампом. Після цього всі разом поставили вимогу російському правителю Володимиру Путіну про безумовне перемир'я на 30 днів. Згідно з дедлайном перемир'я має розпочатися вже з понеділка, 12 травня. 

Джерела у NBC News стверджують, що розроблені 22 пропозиції щодо припинення війни. Всі вони містяться в документі, розробленому американськими, європейськими та українськими перемовниками. За словами видання, достеменно відомо, що документ включає 30-денне припинення вогню і те, що США не підтримуватимуть вступ України до НАТО. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube