Росіяни не випускають чоловіків з Маріуполя через нову хвилю мобілізації: яка ситуація у місті

Людям доводиться виживати

Росіяни не випускають чоловіків з Маріуполя через нову хвилю мобілізації: яка ситуація у місті
У більшості маріупольців вдома немає жодних комунікацій

Ситуація в окупованому Маріуполі залишається складною. Окупанти не забезпечили жодних умов, аби люди змогли хоча б з найменшим комфортом пережити зиму. При цьому цивільним важко покинути місто. 

Про це "24 каналу" розповів радник мера Маріуполя Петро Андрющенко. За його словами, щасливцями можна вважати тих людей, у яких вдома є вода, світло та опалення, або обігрівачі.

Росіяни не випускають чоловіків з Маріуполя

З Маріуполя можна виїхати лише у напрямку росії, інших шляхів не існує. Як зазначив Андрющенко, ще формально існує пропуск на підконтрольну Україні територію у Василівці Запорізької області, однак виїхати там практично неможливо.

"Росіяни блокують виїзд через Василівку. На вихідних їхав автобус з Бердянська з маріупольцями, їх у Василівці змусили вийти з автобуса й повернули до Бердянська", – повідомив Андрющенко.

Він наголосив, що особливо важко покинути окуповане місто чоловікам. Фактично чоловіки "замкнені" у Маріуполі в очікуванні чергової мобілізації.

"Їх просто повертають додому навіть на російському кордоні", – сказав Андрющенко. 

Боротьба за виживання

Гуманітарна ситуація у місті залишається складною. За словами Андрющенка, можна вважати щасливцями тих людей, у яких вдома є вода, світло та опалення, або обігрівачі. Дні таких маріупольців минають доволі одноманітно.

"У такому випадку зранку о 6 прокинувся, з 7 починається робочий день. Робота – фактично 6 днів на тиждень з 7 ранку до 6 вечора. Так життя і минає", – зазначив Андрющенко.  

Однак такі умови – рідкість. У більшості маріупольців вдома немає жодних комунікацій. Їхнє життя перетворюється на боротьбу за виживання та тепло.

Реальне життя у місті, яке замовчує російське ТБ

За словами Андрющенка, певну надію маріупольцям подарувала група російських волонтерів. Вони привозили та роздавали електрообігрівачі на кошти, зібрані у росії. Однак 6 грудня волонтери повідомили, що завершують цю програму, тому що гроші закінчилися. Він зазначив, що з Маріуполя надійшло понад 20 тисяч заявок на електрообігрівачі. Однак російські волонтери не можуть їх покрити. Андрющенко наголосив, що цей факт найяскравіше демонструє реальну картинку життя в окупованому місті, яку не показує російська пропаганда.  

 

Зазначимо, що у Маріуполі немає умов для нормального життя. Місцевим мешканцям доводиться просто виживати. Загарбники зруйнували 50 % житлового фонду. За попередніми оцінками, 40 тисяч маріупольців не мають житла. Натомість окупаційна влада роздає житло колаборантам, які давали наведення та корегували вогонь росіян по гуманітарних об'єктах, школах, лікарнях.

Коли українські військові можуть звільнити Маріуполь 

Україна має всі шанси деокупувати Маріуполь за менший термін, ніж російські загарбники витратили на його окупацію. Зокрема, ЗСУ можуть це зробити до кінця цього року. Таку думку висловив колишній командувач Сухопутних сил США у Європі генерал-лейтенант Бен Годжес. Окупанти, які є в Маріуполі, нічого не захищають. Вони побачать, що опинилися у пастці спиною до Азовського моря, а це зовсім інший збіг обставин. 

Нагадаємо, росія готує другу хвилю мобілізації, формує загони тероборони та народні дружини. Крім того, Німеччина відмовилась надати ЗРК Patriot Україні.

Також Інформатор писав, чому Бахмут є стратегічно важливою територією та як окупанти використовують в'язнів на полі бою.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube