В Україні лікування безпліддя вже з наступного року стане безкоштовним

Читать на русском

Кількість безплідних пар в Україні стабільно зростає, тому лікуватимуть безпліддя за державні кошти

Читать на русском
Безпліддя
Завдяки новій програмі МОЗ щороку народжуватимуться 10 тисяч немовлят

Кількість безплідних пар в Україні стабільно зростає, тому лікуватимуть безпліддя за державні кошти

В Україні почнуть лікувати безпліддя за державні кошти. Для цього Міністерство охорони здоров'я вперше впроваджує фінансування допоміжних репродуктивних технологій за програмою державних гарантій медобслуговування населення. Очікується, що щороку завдяки штучному заплідненню на світ будуть з'являтися 10 тисяч маленьких українців.

Про це повідомила пресслужба МОЗ. Згідно зі статистичними даними, кількість безплідних пар в Україні стабільно зростає, що вимагає активної участі з боку держави.

"Сучасне життя суттєво знижує якість репродуктивних функцій українців. І якщо раніше цю проблему вирішувалась виключно за приватні кошти, то тепер ми надаємо можливість скористатися послугами з лікування безпліддя безоплатно. Також важливо забезпечити право на батьківство для військовослужбовців. Суворі реалії воєнних дій та умови, у яких наші захисники і захисниці перебувають тривалий час, боронячи нашу країну, можуть негативно позначитися на репродуктивній функції. Тому на допомогу ветеранкам чи дружинам ветеранів, які мріють відчути радість батьківства, можуть прийти лікарі. Таке рішення подарує нам більше ніж 10 тисяч маленьких українців щороку", - заявив перший заступник міністра охорони здоров’я Сергій Дубров.

Програма медичних гарантій на 2024 рік покриває новий пакет послуг "Лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій (запліднення іn vitro)". Ставка за новим напрямом з лікування безпліддя для лікарень становитиме 60 324 гривні за надану послугу. Прогнозна кількість медичних послуг - 30 400 циклів. Очікувана кількість новонароджених громадян України після проведення штучного запліднення - близько 10 тисяч.

"Направлення жінок для проведення першого курсу лікування безплідності методами допоміжних репродуктивних технологій бюджетним коштом проводитимуться виключно за медичними показами", - наголосили в МОЗ.

У 2024 році Україна збільшує кількість медичних послуг, які фінансуються державою

21 грудня уряд ухвалив Порядок реалізації програми медичних гарантій на 2024 рік. Для українців розширили обсяг гарантованих медичних послуг.

ПМГ-2024 охоплюватиме всі основні види медичної допомоги: первинну, спеціалізовану та високоспеціалізовану допомогу, екстрену, паліативну допомогу та медичну реабілітацію. А також медичну допомогу дітям до 16 років та допомогу під час вагітності та пологах. Загалом у Програмі медгарантій на наступний рік передбачено 44 пакети послуг, серед них є три нові:

  • Лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій (запліднення іn vitro),
  • Лікування дорослих та дітей методом трансплантації органів,
  • Лікування дорослих та дітей методом трансплантації гемопоетичних стовбурових клітин.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.