В Україні хочуть ввести податок на газовані напої

Його можуть ввести через високий вміст цукру, що позначається на здоров'ї українців

В Україні хочуть ввести податок на газовані напої

В Україні хочуть ввести податок на солодкі газовані напої. У них міститься велика кількість цукру і це може серйозно вплинути на здоров'я громадян, особливо дітей.

Про це заявив голова Комітету Верховної ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги України Михайло Радуцький, передає Інформатор.

З кожним роком дедалі більше країн світу запроваджують спеціальний податок на солодкі газовані напої. До переліку з понад 65 держав нещодавно приєдналися Казахстан та Ізраїль. В Ізраїлі податок почне діяти наступного року. За напої з вмістом понад 5 г цукру на 100 г рідини потрібно додатково заплатити 1 шекель за літр (8 гривень).

"Згідно з доповіддю ВООЗ, збільшення ціни на солодкі напої навіть на 20% призводить до зниження їхнього споживання і сприяє переходу споживачів на більш здорові альтернативи", - пояснив Радуцький.

За його словами, на відміну від цукру з продуктів харчування, цукор із напоїв (особливо газованих) засвоюється швидко та перевантажує підшлункову залозу та печінку. Згодом це призводить до розвитку діабету, порушення роботи серцево-судинної системи, пошкодження кровоносних судин, ожиріння та захворювань шлунка.

"Третина українських дітей часто п’є солодку газовану воду. До того ж батьки не проти того, щоб їхні діти вживали газовану воду та солодкі пакетовані соки, що серйозно відбивається на здоров'ї всього населення", - зазначив Радуцький.

Він уточнив, що останніми роками спостерігається зростання захворюваності серед дітей шкільного та дошкільного віку. Хоча у 80% випадків розвитку діабету можна запобігти завдяки правильному харчуванню.

Нагадаємо, в Україні планують заборонити соломинки для напоїв та пластиковий посуд. Крім того, в Україні хочуть запровадити новий податок на діяльність.

Також Інформатор писав, що Кабмін хоче ввести податок на витрати з необґрунтованих доходів українців.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі «Інформатор Live». Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube