В Україні дозволили складати іспит на водійські права безліч разів, але є умови

Основна проблема полягає в інтервалі між можливістю здавати іспити

МВС України
Нова норма набула чинності й діє відсьогодні, 1 серпня 2023 року

Міністерство внутрішніх справ України запровадило нові правила складання іспиту для отримання водійського посвідчення. Нововведення набуло чинності 1 серпня.

Як повідомили у пресслужбі відомства, після завершення навчання в автошколі та отримання свідоцтва, усі учні мають необмежену кількість спроб здачі практичного та теоретичного іспиту на права упродовж двох років з дня видачі документа.

Проте є умова. У разі неуспішного складання теоретичного або практичного іспитів інтервал між новими спробами повинен становити не менше ніж 10 календарних днів (обраховується починаючи з наступного дня після складання іспиту).

"Результат успішно складеного теоретичного іспиту буде дійсним упродовж одного року, а практичного – два роки", – йдеться у повідомленні.

Ще однією зміною є оновлення екзаменаційного листа практичного іспиту. Тепер у ньому чітко визначено типові помилки та критерії для оцінювання здібностей кандидата на право отримання водійського посвідчення

"Скасування трьох спроб для складання практичного іспиту покликане знизити моральний бар’єр для кандидатів перед складанням іспитів, мінімізувати потенційний корупційний ризик, утвердити орієнтованість на об’єктивну оцінку здібностей кандидата для керування транспортним засобом", – прокоментував заступник міністра внутрішніх справ Україн Богдан Драп'ятий.

У якому випадку екзамен вважається нескладеним

У Головному сервісному центрі МВС нагадали, що теоретичний іспит вважається нескладеним, якщо кандидат у водії допустив більше двох помилок у відповідях. А практичний іспит вважається нескладеним, якщо кандидат у водії:

  • допустив більше трьох типових помилок;
  • створив ситуацію, що викликала необхідність втручання екзаменатора або інструктора навчального закладу в управління транспортним засобом для запобігання аварійно-небезпечній ситуації або ДТП;
  • відмовився виконати вправу практичного іспиту, крім випадків, коли виконання команди екзаменатора може призвести до порушення ПДР або створення аварійно-небезпечної ситуації або ДТП.

Що залишається незмінним?

Алгоритм проходження навчання та складання іспитів у сервісних центрах МВС розділений на теоретичний модуль підготовки водіїв та на практичний модуль. Лише після проходження теоретичного курсу навчання та успішного складання теоретичного іспиту в сервісному центрі МВС можна розпочинати практичну підготовку за кермом автомобіля.

Можна змінювати навчальні заклади під час підготовки. Тобто, теоретичний курс можна пройти в одному місті, а потім, переїхавши у інший населений пункт, наприклад, пройти практичне навчання в іншій автошколі. Також у різних сервісних центрах МВС можна складати теоретичний та практичний іспити — де людині зручно.

Раніше Інформатор писав, що в "Дії" з'явилася можливість замінити водійське посвідчення. Також писали, як обміняти водійські права та чи потрібен іспит.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube