ЦНАПи прийматимуть теоретичний іспит на водійське посвідчення, а також надаватимуть адмінпослуги будівельникам

Якщо раніше теоретичний іспит на отримання водійського посвідчення приймали лише у МВС, то тепер Уряд дозволив це зробити у ЦНАП

Перелік сервісів у ЦНАПах
Уряд розширив перелік послуг у ЦНАПах

Кабінет міністрів України розширив перелік сервісів у центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП). Тепер в ЦНАП можна скласти теоретичний іспит на право керування транспортними засобами.  

Про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. Теоретичний іспит для отримання водійського посвідчення раніше приймали сервісні центри МВС. Тепер його можна складати у тих ЦНАП, які забезпечені необхідним обладнанням. Серед будівельних сервісів доступні:

  • внесення інформації до реєстру й уточнення даних; 
  • скасування містобудівних умов та обмежень;
  • коригування адреси об’єкта та виправлення технічних помилок;
  • внесення змін до будівельного паспорта.

Зміна умов підготовки до іспиту для отримання водійського посвідчення

Як повідомив сьогодні, 14 липня заступник голови Комітету ВР з питань правоохоронної діяльності В’ячеслав Медяник, Верховна Рада остаточно ухвалила законопроєкт №7354, спрямований на подолання корупційних схем при складанні іспитів на отримання водійських прав. 

"Ми можемо впевнено говорити, що цей документ є революційним, адже він стосується того, що ми повністю руйнуємо корупційні схеми в автошколах. Ми надаємо право учням вивчати теоретичну частину іспиту самостійно. Такий підхід дозволить людям суттєво заощадити кошти на підготовці до складання екзамену на отримання водійських прав",- зазначав Медяник.

Він додав, що законопроєкт також вносить зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення та запроваджує адміністративну відповідальність у сфері підготовки та допуску водіїв до керування транспортними засобами, зокрема: 

  • ст. 127-3 – порушення порядку підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів (карається штрафом від 500 до 800 неоподатковуваних мінімумів, тобто 8 500 – 13 600 гривень);
  • ст. 127-4 – порушення порядку державної акредитації автошкіл та приймання іспитів (карається штрафом від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів, тобто 8 500 – 17 000 гривень; а для працівників МВС – від 1000 до 3000 мінімумів, тобто 17 000 – 51 000 гривень).

Як ми писали раніше, в Україні дозволили продавати автомобілі разом з номерними знаками. Також пропонуємо корисний гайд, як в Києві здати на права без хабарів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube