Його створили у відповідь на освітні виклики воєнного часу
Школярі можуть користуватися застосунком "Вивчаю – не чекаю". У ньому дитина вчиться, переглядаючи освітні відеоуроки, розроблені за підходами мікронавчання, та граючи в навчальні інтерактивні мініігри, які допомагають закріпити матеріал Він підходить для навчання як офлайн у школі, так і онлайн у будь-якій точці світу.
Про це повідомили у Міністерстві освіти і науки України. Застосунок також можна використовувати для домашнього навчання.
Зараз зберігається потреба в освітніх діджитал-інструментах для школярів 1-4 класів, оскільки дистанційне навчання є поширеним через війну в Україні. Багато учнів початкової школи знаходяться за межами України. За даними МОН, цьогоріч навчальний рік за кордоном розпочали майже пів мільйона школярів, з-поміж яких – і учні 1-4 класів.
"Якісна освіта має бути доступною для всіх українських дітей. Застосунок дозволяє дітям залишатися в українському освітньому контексті в будь-якій точці світу. Завдяки застосунку "Вивчаю – не чекаю" математика та читання стануть улюбленими предметами українських школярів", – зазначила голова громадської спілки "Освіторія" Зоя Литвин.
Ключова перевага "Вивчаю – не чекаю" – універсальність. Застосунок підходить для навчання як офлайн у школі, так і онлайн у будь-якій точці світу. Його також можна використовувати для домашнього навчання. Вчителі можуть використовувати його в різний спосіб – для роботи в класі, домашніх завдань, тестів. У застосунку дитина вчиться, переглядаючи освітні відеоуроки, розроблені за підходами мікронавчання, та граючи в навчальні інтерактивні мініігри, які допомагають закріпити матеріал.
Ще одна важлива перевага застосунку – його адаптація для України. До роботи над навчальним контентом залучили найкращих українських учителів та методистів. Як результат – усі відео та мініігри відповідають українській навчальній програмі. У роботі над застосунком брали участь і діти – саме вони на стадії розробки завдань визначали, як саме їм було б цікаво та весело навчатись. Застосунок для вивчення математики доступний для завантаження на iOS та Android. Водночас окремий додаток для вивчення української мови з’явиться в доступі до кінця року.
"Вивчаю – не чекаю" розроблено на основі методології партнерів – War Child Holland, які спеціалізуються на створенні освітніх продуктів для дітей у країнах, де відбуваються війни або збройні конфлікти. Свій застосунок Can’t Wait to Learn, у якому реалізовано цю методологію, організація використовує вже 10 років у тих країнах світу, які страждають від війни, зокрема в Лівані, Йорданії та Судані.
Нагадаємо, в Україні перше місто повністю перейшло на електронні щоденники для всіх школярів. Крім того, українські школярі можуть завантажити книги для навчання з електронної бібліотеки.
Також Інформатор писав, як учасникам пробного ЗНО-2022 повернути кошти.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.