В Україні ціни на продукти продовжують зростати. Що подорожчає найближчим часом - прогноз від НБУ

Читать на русском

Прогноз експертів та Нацбанку

Читать на русском
В Україні ціни на продукти продовжують зростати. Що подорожчає найближчим часом - прогноз від НБУ
Для росту цін є об'єктивні причини

Прогноз експертів та Нацбанку

Наразі немає підстав говорити про можливу нестачу харчових продуктів. Але ціни на них будуть зростати. Для цього є об’єктивні причини.  

У найближчі два місяці в Україні подорожчають продукти, виробництво та зберігання яких потребують великих затрат електроенергії. Про це повідомив заступник голови у Всеукраїнська Аграрна Рада Денис Марчук.

У першу чергу зростуть ціни на мʼясні та молочні продукти, а також кондитерські вироби. Також, за його словами, подорожчає аграрна продукція, яка взимку потребуватиме додаткових витрат на зберігання.

"Через відключення електроенергії підприємства або призупиняють виробництво, через що обсяг продукції скорочується, або самостійно генерують електроенергію. Використання генераторів на паливі обходиться приблизно в 5 разів дорожче. Тому ми будемо спостерігати подорожчання ряду продуктів на 10-15% залежно від категорії", - сказав Марчук.

Водночас ціна на гречку в Україні навпаки зменшиться. Ця динаміка триває з вересня і продовжиться через те, що новий врожай ще цілком не був поставлений до магазинів через погану погоду, говорять експерти. Найближчим часом завдяки збільшенню пропозиції гречка буде коштувати близько 60-55 гривень.

Що стосується можливого дефіциту окремих продуктів в Україні, то за прогнозами спеціалістів, наразі немає підстав говорити про можливу нестачу якихось товарів, але багато залежатиме від поведінки російських окупантів на фронті та стабільності подачі електроенергії.

Прогноз НБУ щодо цін

  • За прогнозом Нацбанку України ціни на продукти в найближчі місяці зростатимуть високими темпами.
  • Інфляція сирих продуктів надалі прискорюватиметься та перевищить 50% у наступні два квартали.
  • У 2023 році продовольча інфляція стрімко знижуватиметься завдяки відновленню оптимальних технологічних і логістичних зв’язків, надходженню на ринок нових вищих врожаїв, у тому числі з південних областей країни.


Раніше ми повідомляли, що у жовтні споживча інфляція в Україні пришвидшилася до 26,6%. Якщо порівняти із вереснем цього року, ціни зросли на 1,9%. Основною причиною прискорення інфляції залишаються наслідки повномасштабної війни росії проти України – порушення виробництва та ланцюгів постачання, зростання виробничих витрат бізнесу, ситуативне збільшення попиту на окремі товари та послуги, а також зниження пропозиції товарів.

Тетяна Самойлова

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.