"Президент чітко дав зрозуміти обом сторонам: якщо прямий діалог не розпочнеться в найкоротші строки, то США мають піти з цього конфлікту - що б це не означало..."
Робота "100 років" за віршем видатного українського поета Василя Стуса нагадує про тривалу боротьбу українців за свободу, сильний дух нашого народу, що не був зломлений попри найтяжчі випробування.
Відповідна постанова вже схвалена Кабміном й набула чинності
Кабмін вніс зміни до "Порядку задоволення потреб Сил безпеки та Сил оборони у донорській крові та компонентах крові в умовах воєнного стану". Відтепер бойові медики зможуть здійснювати переливання крові пораненим бійцям на догоспітальному етапі.
Відповідну заяву зробили у МОЗ. Зазначається, що переливати кров зможуть тільки ті військовослужбовці, які пройшли спеціальне навчання. Саме тому у МОЗ взялись за розробку тренінгів з основ трансфузійної терапії.
"МОЗ розширює спеціальну навчальну програму з основ трансфузійної терапії. Цей тренінг дозволить бойовим медикам отримати необхідні навички з переливання універсальної першої мінус групи крові. Його можна буде пройти на базі визначених центрів крові", – йдеться у повідомленні.
У відомстві додали, що навчальна програма повністю відповідає стандартам НАТО. В країнах Альянсу така практика вважається нормою й маніпуляції з переливання крові можуть проводити бойові медики без спеціальної освіти. Адже це дозволить зберегти життя пораненим військовим.
"У цивільному житті ми можемо доставити людину з критичною крововтратою в госпіталь за 15 хвилин, але війна диктує свої умови. Ми повинні максимально ефективно реагувати на виклики війни, щоб забезпечити всі необхідні умови і можливості для порятунку життя поранених", — сказав міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
Коли військовий зазнає поранення, йому надає першу допомогу парамедик, а потім доправляють до стабілізаційного пункту, де працюють кваліфіковані лікарі. Тут його стабілізують та роблять транспортабельним, щоб можна було перевезти до лікарні.
Саме на цьому етапі бойовим медикам часто й треба зробити переливання, адже кожна хвилина зволікання може коштувати бійцю життя. Тож у війську сподіваються, що завдяки цьому нововведенню, вдасться врятувати більшу кількість військових.
На які виплати можуть розраховувати військові під час лікування чи реабілітації можна прочитати тут.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.