Рада збільшила перелік підстав для набуття інвалідністі внаслідок війни: кого це стосується

Читать на русском

До категорії осіб з інвалідністю внаслідок війни тепер включили не лише тих захисники, які зазнали поранень у боях на передовій

Читать на русском
Військовий у інвалідній колясці
Новим законопроектом розширено список підстав для набуття інвалідності через війну

До категорії осіб з інвалідністю внаслідок війни тепер включили не лише тих захисники, які зазнали поранень у боях на передовій

Верховна Рада ухвалила законопроєкт №9110 про внесення змін до деяких законів України щодо визначення категорій осіб, які визнаються особами з інвалідністю внаслідок війни та членами сімей загиблих захисників і захисниць України, а також надання їм соціальних гарантій, яким розширено перелік захисників, які визнаються особами з інвалідністю внаслідок війни.

За відповідне рішення проголосували 258 народних депутатів, повідомляють на офіційному сайті Верховної Ради. Там зазначається, що військовослужбовці, які отримали поранення чи контузію під час навчання у військових навчальних закладах, навчальних частинах (центрах), військових частинах по яких були завдані ракетні, артилерійські, авіаційні удари не відносяться до категорії осіб з інвалідністю внаслідок війни попри численні бомбардування таких об’єктів. Законодавча ініціатива пропонує це виправити.

Серед нових змін, внесених законом, є такі:

  • до осіб з інвалідністю внаслідок війни віднесено військовослужбовців, які отримали поранення, контузії, каліцтва або захворювання під час проходження військової служби або навчання у військових навчальних закладах, навчальних частинах (центрах), військових частинах по яких були завдані ракетні, артилерійські, авіаційні удари, до категорії осіб з інвалідністю внаслідок війни;
  • законом передбачено надання статусу сім’ї загиблих (померлих) захисників і захисниць України сім’ям військовослужбовців, які померли внаслідок поранення, контузії, каліцтва, травми або захворювання під час проходження військової служби або навчання у військових навчальних закладах, навчальних частинах (центрах), військових частинах по яких були завдані ракетні, артилерійські, авіаційні удари.

Опублікований документ також передбачає надання соціальних гарантій вищезазначеним військовослужбовцям, які належать до осіб з інвалідністю внаслідок війни, та сім’ям загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України.

Яка може бути пенсія з інвалідності

Це питання регулює закон «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби». Його прийняли у 1992 році та неодноразово вносили до закону зміни. 

Захисникам з інвалідністю внаслідок війни пенсія призначається у таких розмірах:

  • I група – 100% сум грошового забезпечення;
  • II група – 80% сум грошового забезпечення;
  • III група – 60% сум грошового забезпечення.

Іншим особам з інвалідністю з-поміж військовослужбовців пенсія призначається у таких розмірах:

  • I група – 70% сум грошового забезпечення;
  • II група – 60% сум грошового забезпечення;
  • III група – 40% сум грошового забезпечення.

У осіб з інвалідністю з-поміж військовослужбовців строкової служби пенсія не може бути меншою:

- для осіб з інвалідністю внаслідок війни:

  • I групи – 6014,93 гривні;
  • II групи – 5518,17 гривні;
  • III групи – 5262,01 гривні.

- для інших осіб з інвалідністю:

  • I групи – 5512,19 гривні;
  • II групи – 5262,01 гривні;
  • III групи – 5010,64 гривні.

Також нагадаємо, що Верховна Рада України ухвалила законопроєкт, що скорочує перелік осіб, які зможуть отримати відстрочку від призову на військову службу. Це стосується тих чоловіків, які мають родичів з інвалідністю.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.