Завдання медиків - швидко стабілізувати стан пораненого, щоб його можна було довезти до лікарні чи шпиталю
Коли боєць зазнає поранення, йому надає першу допомогу парамедик. Далі постає нелегке завдання - добратися до стабілізаційного пункту. Це перша точка, де кваліфіковані лікарі прийдуть на допомогу й стабілізують стан пораненого, щоб він став транспортабельним. І вже потім - до лікарні чи шпиталю. Все відбувається за лічені хвилини. Щоб врятувати життя військового, зволікати не можна.
Про те, як працює стабілізаційний пункт, йдеться у сюжеті каналу "Украина Сейчас".
Люди, які зібрались у стабпункті, ніколи не думали, що підуть на війну. Але так склалося, що після 24 лютого 2022 року стояти осторонь вони не змогли.
Тут вся Україна. Із західної багато. А я - з півночі. З усіх куточків. До жовтня 2022 року в мене навіть не було військового квитка. Я пішла волонтеркою від початку повномасштебного вторгнення. І коли запитали, чи не знаю я фельшера, який би зголосився працювати у стабілізаційному пункті на фронті, я подумала й відповіла, що знаю - це я", - каже Вікторія, яка виконує обов'язки начмеда 16 батальйону ТРО.
Над евакуацією пораненого бійця з передової, поки він потрапить у госпіталь, працює понад 30 людей, розповідає координатор стабілізаційного пункту на ім'я Сергій. Він першим отримує інформацію про те, що зараз привезуть пораненого для надання допомоги.
"Чому я цим займаюсь? Коли був приліт по Краматорську, ми поїхали й врятували хлопця з перебитою артерією. Зрозумів, як це важливо - вчасно встигнути й надати фахову допомогу. Тепер я тут", - пояснює Сергій.
Володимир - невропатолог. Колись був військовим медиком, служив за контрактом. Звільнився по його завершенні у 2021 році, відкрив власну справу. Але почалась війна - і він зрозумів, що потрібен тут, поблизу передової, щоб рятувати бійців.
Страшно було у перший день, коли тільки почали працювати, кажуть лікарі. Тоді від росіян прилетів "сюрприз". А тепер вони вже знають, що обстріли з мінометів і артилерії були й будуть. Але ж ти не кинеш людину, яку рятуєш. Навчилися на слух визначати, коли потрібно ховатись разом з пораненим, а коли - пощастить і вдарить десь подалі.
Найстрашніше, коли ти робиш все, щоб поранений жив, але втрачаєш його. Відірвані кінцівки, важке поранення мозку - усе це медики стабілізаційного пункту бачать щодня. Був випадок, коли не змогли врятувати свого лікаря. Він евакуйовував бійців і в нього прилетів уламок міни.
Але більшість поранених, навіть дуже важких, медики рятують. І щиро радіють, коли отримують на знак подяки подарунки від вдячних пацієнтів - букет бузку чи шматок надкушеної шоколадки. Бо розуміють, чого вартує такий прояв вдячності.
Як писав Інформатор, Верховна Рада України збільшила перелік підстав для набуття інвалідності внаслідок війни.
Ми також пояснювали, на які виплати можуть розраховувати військові під час лікування чи реабілітації.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.