В Україні базовий курс щеплення від COVID-19 отримали 49% населення

Читать на русском

Україна розірвала свої контракти на поставку вакцин, щоб зекономити кошти державного бюджету

Читать на русском
В Україні базовий курс щеплення від COVID-19 отримали 49% населення

Україна розірвала свої контракти на поставку вакцин, щоб зекономити кошти державного бюджету

В Україні через війну відкоригували плани з вакцинації від коронавірусу. Якщо раніше робили за день 250-300 тисяч щеплень, то зараз темпи набагато менші. Базовий курс щеплення проти COVID-19 отримали 49% населення.

В інтерв'ю Укрінформу головний державний санітарний лікар Ігор Кузін розповів, що у серпні спостерігається зростання темпів вакцинації. Лише за цей місяць 440 тисяч проведених щеплень, передає Інформатор. 

"Плани по вакцинації, які були на початку, суттєво відкориговані через повномасштабне вторгнення. Якщо раніше ми робили за день 250-300 тисяч щеплень, то зараз темпи набагато менші. Ми у червні–липні робили до 250 тисяч на місяць, тобто те, що раніше могли зробити за день чи за кілька. Водночас у серпні вже спостерігаємо зростання темпів вакцинації. Лише за цей місяць маємо 440 тисяч проведених щеплень. Принаймні одну дозу в нас отримали майже 52% дорослого населення, базовий курс – 49,3%, перший бустер – 6,3%", - заявив Кузін.

Також, за його словами, 13,3 мільйона людей не отримали першого бустера. Понад 700 тисяч людей не отримали другого щеплення проти коронавірусу.

"Якщо пропустили — треба вакцинуватися все одно. Якщо людина має повний курс щеплення (дві дози базового курсу і бустерну дозу), то я радив би зробити другий бустер. Тому що на фоні осіннього підйому захворюваності, війни, безпекової невизначеності, мати ще проблеми зі здоров’ям — це високі ризики", - наголосив Кузін.

Він додав, що в тих областях, де дозволяє безпекова ситуація, інфраструктура для проведення вакцинації проти COVID-19 збережена. Це центри, пункти вакцинації, мобільні групи. Зараз, за словами Кузіна, Україна розірвала свої контракти на поставку вакцин, щоб зекономити кошти державного бюджету.

Водночас той обсяг вакцин, які планувалося закупити, будуть доставляти через механізм COVAX. Кузін також додав, що інколи постачання вакцини проти коронавірусу йде як гуманітарна допомога від інших країн. В Україні використовуються три типи вакцин: CoronaVac, з терміном придатності до кінця 2023 року; нова формула вакцини Pfizer-Тріс, яка готова до використання і зберігається при значно вищій температурі, ніж попередня; однодозова вакцина Janssen. Як зазначив Кузін, з урахуванням того, що вакцина Pfizer, яка надається в рамках COVAX, має менший термін придатності, її постачання в Україну здійснюється невеликими партіями.

"Враховуючи це, ми не замовляємо великих обсягів вакцини, щоб не списувати її потім на території України. Тому замовлення йде невеличкими партіями по 500-600 тисяч, інколи 1 мільйон. Остання партія, яку ми замовляли, становить 500 тисяч доз, ще ми замовили 1 мільйон, потім наступна партія буде також 500 тисяч доз", - сказав Кузін.

Нагадаємо, дві вакцини від коронавірусу змінили назви. Крім того, у якому віці вакцинують дітей від кору, краснухи та паротиту.

Також Інформатор писав, чи потрібно робити другу бустерну дозу щеплення від COVID-19, якщо людина не є в групі ризику.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.