В ТЦК розповіли, кого найчастіше мобілізують у штурмові підрозділи

Мобілізація до штурмових підрозділів зокрема залежить від віку військовозобов'язаного

Монукало, штурм, ЗСУ
Монукало заявив, що кількість мобілізованих людей залежить від кількості осіб, які перебувають на військовому обліку в конкретному регіоні України. Колаж: ілюстративний. Фото з відкритих джерел

Військовозобов'язаних осіб до 45 років здебільшого спрямовують до штурмових підрозділів. Людей, які старші за 45 років, спрямовують до підрозділів забезпечення, артилерії інженерних військ та інших структур Сил оборони. Однак на думку начальника сектору оборонно-мобілізаційної роботи Сумського обласного ТЦК Сергія Монукала, неможливо сказати в яких регіонах найбільше або найменше мобілізують громадян.

Про це Сергій Монукало заявив в інтервʼю "Суспільне.Медіа". За його словами, переважно усіх військовозобовʼязаних спочатку направляють до навчальних центрів. Після військової частини напряму можуть бути призвані тільки ті військовозобов'язані, які проходили службу не більше 10 років тому, були звільнені й за станом здоров'я придатні. За його інформацією, близько 90% призваних громадян проходять через навчальні центри.

"Молодь до 45 років здебільшого спрямована до штурмових підрозділів. Люди старші за 45 років - до підрозділів забезпечення, артилерії, інженерних військ та інших структур Сил оборони, таких як прикордонники, Національної гвардії чи Державної служби", - повідомив він.

Також Монукало зазначив, що кількість мобілізованих людей залежить від кількості осіб, які перебувають на військовому обліку в конкретному регіоні України. Він навів у приклад Сумську область, де працює начальником сектору оборонно-мобілізаційної роботи обласного ТЦК та СП.

"У нашій області може здаватися, що мобілізують більше, ніж у деяких, наприклад, у західних регіонах України. Проте це пояснюється лише різницею в кількості облікованих військовозобов'язаних", - пояснив він

Монукало наголосив, що кількість необхідних призовників залежить від потреби держави. Якщо існує необхідність укомплектування певних підрозділів - держава цим займається. Напередодні народний депутат від фракції "Голос" Сергій Рахманін заявив, що після зниження віку мобілізації в Україні до 25 років, темпи призову до ЗСУ значно пришвидшилися, але вік призовників не зменшився. За його словами, ТЦК та СП найчастіше призивають військовозобов'язаних чоловіків, віком від 40 до 45 років, оскільки молодь боїться воювати у десантно-штурмових військах, морській піхоті чи механізованих мотопіхотних бригадах, де фіксують найбільші втрати.

Мобілізація в Україні

Нещодавно омбудсмен Дмитро Лубінець заявив, що в Україні знизився рівень випадків фізичної "бусифікації" громадян. Водночас він зазначив, що цьогоріч зафіксовано понад 4 тисячі скарг на дії працівників ТЦК та СП. Порівнюючи з минулим роком, за його словами, ситуація з порушенням прав українців під час мобілізації погіршилася, але "не кардинально". 

Речник оперативного командування "Захід" Олег Домбровський напередодні заявив, що поняття "насильницька мобілізація" прийшло в Україну з російських ІПСО. За його словами, кожен військовозобов'язаний громадянин в Україні мав достатній термін у 60 днів, щоб оновити свої військово-облікові дані відповідно до нового закону про мобілізацію та військову службу. Також він вважає "бусифікацію" неефективною.

Міністерство охорони здоров'я наказом від 5 грудня 2024 року № 2033 затвердило критерії, за якими здійснюється визначення підприємств, установ та організацій, які мають важливе значення для галузі національної економіки у сфері охорони здоров'я. Ці підприємства мають право забронювати своїх працівників. Загалом у документі прописано 15 критеріїв, а відповідати потрібно хоча б одному з них. Також для окремих критеріїв прописано додаткову умову щодо рівня заробітної плати працівників. 

Також у Міноборони України нещодавно повідомили, що у застосунку "Резерв+" призупинено роботу сервісу з надання онлайн-відстрочок від мобілізації. З 17 грудня до приблизно 30 грудня студенти, аспіранти та докторанти не зможуть оформити собі відстрочку онлайн через додаток. У Міноборони наголосили, що рішення пов'язано із технічними проблемами у Єдиній державній базі з питань освіти.  

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube