Бусифікація неефективна, а шанс оновити дані вже був: речник ОК "Захід" назвав насильницьку мобілізацію російським ІПСО

Українці можуть оновити свої військово-облікові дані без стресу та паніки, але більшість громадян свідомо ухиляється від виконання свого конституційного обов'язку

Мобілізація в Україні, ЗСУ
Військовий розповів про мобілізацію без паніки

Поняття "насильницька мобілізація" прийшло в Україну з російських ІПСО, адже кожен військовозобов'язаний громадянин в Україні мав достатній термін у 60 днів, щоб оновити свої військово-облікові дані відповідно до нового закону про мобілізацію та військову службу, вважає речник оперативного командування "Захід" Олег Домбровський. Навіть якщо людина з якихось причин не зробила цього — вона може оновити інформацію про себе без паніки та у спокійному режимі. Водночас багато громадян відомо ухиляються від призову, але їх примусова бусифікація є неефективною

Про те, що насильницька мобілізація — це ІПСО, а бусифікаця — неефективна, Домбровський розповів виданню "Еспресо.Захід". За його словами, військовозобов'язані чоловіки вже мали шанс оновити свої військово-облікові дані, але ним скористалися не всі. Водночас таке поняття, як насильницька мобілізація до України прийшло з російських ІПСО. 

"Цей термін якраз у нас з'явився від ворожого ІПСО. Насправді такі дії не є ефективними. Втім, з іншого боку, держава зробила все необхідне для того, щоб наші громадяни мали можливість будь-якими шляхами оновити свої військово-облікові дані: через територіальний центр комплектування та соціальної підтримки або через центр надання адміністративних послуг, як це було з 18 травня по 16 липня поточного року, або в будь-який інший зручний спосіб", — повідомив він.

Домбровський додав, що наразі залишилася лише одна опція оновлення військово-облікових даних - через ТЦК та СП. Військовий наголошує, що боятися не варто. Слід зібрати усі необхідні документи, пройти ВЛК та отримати військово-обліковий документ з відповідним штрих-кодом. Таким чином питання вирішується без стресу та паніки. 

Водночас багато українців свідомо ухиляються від виконання конституційного обов'язку, багато громадян вже є у розшуку. Саме тому, їх затримання часто супроводжується бусифікацією, але вона, малоефективна і результату не дає. 

Бусифікація - ненормальне явище, але ТЦК розпускати не будуть

Раніше заступник командира штурмового батальйону 5-ї окремої штурмової Київської бригади Збройних сил України Олексій Тарасенко заявляв, що примусова мобілізація, більше відома, як "бусифікація", яку проводять територіальні центри комплектування (ТЦК) – це ненормальне явище. Вона не ефективна, на відміну від рекрутингу. В останньому випадку до людей доносять реальний стан речей на службі та чекають від них вмотивованого та самостійного рішення.

Ідея про розпуск ТЦК загрожує суверенітету України та обороноздатності держави. Рекрутингові центри не спроможні забезпечувати мобілізаційні заходи в обсягах, достатніх для поповнення резервів ЗСУ у той час, як ТЦК роблять це на 95-98 відсотків. Перехід на рекрутинг у воєнний час грає проти України, тому його краще реалізувати у післявоєнний період для залучення добровольців.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube