У США пояснили, на скільки часу вистачить Україні допомоги від адміністрації Байдена й що буде з приходом Трампа

У Сполучених Штатах не надали конкретики щодо відсотка уже наданої військової допомоги та того, що ще залишилося передати

Допомога від США
Допомога від США може бути під загрозою

У Сполучених Штатах Америки вважають, що той обсяг військової допомоги, яку надає адміністрація президента США Джо Байдена, має забезпечити потреби України до кінця 2025 року. Водночас у Пентагоні припускають, що адміністрація Байдена не встигне витратити усі залишкові кошти за програмою PDA ($5,6 млрд), які Конгрес виділив на відправку зброї та іншої військової допомоги Києву. Поки невідомо, як використає ці кошти обраний президент США Дональд Трамп.

Про те, що допомоги від США вистачить до кінця наступного року 17 грудня повідомив речник Держдепу США Метью Міллер. При цьому він відмовився розкривати, скільки допомоги вже відправили в Київ.

"Ми вважаємо, що ресурси, які ми вже надали їм, і які ми відправимо їм до завершення роботи цієї адміністрації, забезпечують їх озброєнням та матеріалами, необхідними для боротьби до кінця 2025 року... Що стосується того, скільки з цього вже вивезено і скільки залишилося, то це, очевидно, скорочення чисельності Пентагону або його запасів. Я б скерував вас до них, щоб відповісти на це запитання", - сказав речник.

Газета The New York Times з посиланням на слова високопосадовиці Пентагону, пише, що планує оголосити про додаткову допомогу Україні до кінця року. Водночас вона додала, що було б складно прискорити відправку на поле бою того, що залишилося, до початку роботи адміністрації Трампа у січні 2025 року.

Посадовця підкреслила, що адміністрація Байдена використає частину з $5,6 млрд, які залишаються в президентському розпорядженні. Це дозволить передати запаси Пентагону Україні замість того, щоб чекати місяці або роки, які можуть знадобитися оборонним підрядникам для виготовлення озброєнь за новими контрактами.

"Ми продовжимо ухвалювати пакети допомоги до кінця каденції цієї адміністрації. Але $5,6 млрд - це значний обсяг повноважень, тому я, безумовно, передбачаю, що можуть залишитися повноваження, які перейдуть до наступної адміністрації і будуть доступні для використання", - заявила вона.

Також вона додала, що адміністрація Байдена, ймовірно, використає всі $1,2 млрд (USAI), що залишилися в рамках Ініціативи з надання допомоги Україні в галузі безпеки, якась дозволяє Києву закуповувати товари безпосередньо в оборонній промисловості. Видання акцентує, що наразі залишається великим питанням те, чи "використає адміністрація новообраного американського президента Дональда Трампа ці гроші на допомогу Україні".

Допомога Україні від США

Допомога від США безупинно надходить до України. Наприкінці своєї каденції Джо Байден намагається освоїти всі кошти, які були виділені на допомогу України й тому пришвидшив передачі озброєння. Все для того, щоб поставити Україну на міцну основу до 2025 року. Ці зусилля різко контрастують з політикою майбутньої адміністрації Дональда Трампа.

Наприкінці листопада Пентагон заявив, що готує новий пакет військової допомоги для України. Його вартість становить щонайменше 275 мільйонів доларів США. ЗСУ, зокрема, отримають, засоби ППО, артилерійські ракетні системи HIMARS та протитанкові боєприпаси Javelin.

А 2 грудня офіційно оголосили про надання Україні нового пакета військової допомоги за програмою PDA. Вартість пакета складе 725 мільйонів доларів. У його складі будуть критично необхідні позиції – ракети для систем ППО, РСЗВ HIMARS та ПЗРК, артилерійські снаряди та багато іншого.

Загалом за даними Пентагону станом на 6 вересня, США виділили понад $56,6 млрд на допомогу Україні у сфері безпеки з початку роботи адміністрації Байдена, зокрема приблизно $55,9 млрд від початку непровокованого повномасштабного вторгнення країни-агресора РФ 24 лютого 2022 року. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube