Вибори після війни: Україна розглядає можливість запровадження онлайн-голосування

Українські чиновники вивчають різні європейські моделі виборів, щоб впровадити практику, яка дала б змогу проводити вільні та справедливі вибори

вибори в Україні
Україна зараз має величезну проблему з виборцями

Україна починає готуватися до майбутніх виборів, які мають відбутися після закінчення війни. Зокрема, Київ вивчає європейські моделі виборчого права, включно з електронним голосуванням. Адже однією з ключових проблем є те, як забезпечити можливість голосувати українцям, які розкидані по всьому світу.

Про це пише Politico. Видання зазначає, що проведення вільних і справедливих виборів матиме ключове значення для нормалізації обстановки в країні, в якій триває війна, і, зокрема, для її прагнення вступити до Європейського Союзу. Про те, що влада розглядає моделі виборчого права, у коментарі виданню повідомила Олена Шуляк, голова Комітету з питань організації державної влади в українському парламенті.

"Нам необхідно зрозуміти, як ми можемо провести вибори демократичним шляхом, використовуючи найкращі та найефективніші практики", - заявила вона.

Шуляк підкреслила, що Україна зараз має величезну проблему з виборцями. Адже люди виїхали за кордон.

"За різними оцінками, тільки внутрішньо переміщених осіб - 6,5 млн людей", - зазначила вона.

Politico пише, що навіть після війни однією з головних проблем у країні залишиться забезпечення можливості голосування громадянам, які розкидані по всьому світу. Стосується це й окупованих територій Росією.

"Де вони зараз, де вони будуть голосувати - всі ці питання потрібно вирішувати", - додала Шуляк.

Вона продовжила, що з цією метою українські чиновники вивчають різні європейські моделі виборів, щоб впровадити практику, яка дала б змогу в нашій країні проводити вільні та справедливі вибори. Вони відбудуться після закінчення війни.

"Нас цікавлять нюанси електронного голосування і технічна оцінка інших альтернативних варіантів голосування, зокрема з точки зору ІТ-безпеки", - заявила вона.

Олена Шуляк поінформувала, що депутати розглядають декілька варіантів. Зокрема, голосування поштою, особисте голосування за кордоном у день виборів, голосування за довіреністю та онлайн-голосування.

Що кажуть про вибори в Україні у політичних колах

Як писав Інформатор, регіональні виборчі штаби мобілізуються, і розпочинається робота над списками кандидатів. Представники одного із ймовірних суперників Володимира Зеленського на президентських виборах кажуть, що "Україні потрібні вибори"; але вони побоюються робити публічні заяви із цього приводу, побоюючись жорсткої реакції з боку президентського офісу. Але є інші думки навіть серед опозиції.

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак заявив наприкінці жовтня 2024, що провести вибори в Україні можна лише після того, як закінчиться війна. Глава ОП каже, що для президента Володимира Зеленського вкрай важливо, щоб українські військові та біженці могли долучитися до волевиявлення. При цьому Єрмак повністю відкинув закиди про те, що Зеленський узурпував у своїх руках занадто багато влади. Деякі експерти та політики очікують замороження війни з Росією завдяки тиску з боку майбутньої адміністрації США - лише тоді можна буде провести вибори.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube