В школах рекомендують заборонити смартфони - заява ЮНЕСКО

Надмірне або невідповідне використання учнями технологій у класі та вдома негативно впливає на навчання

Діти з телефонами у школі
Вплив цифрових технологій може бути переоціненим

Міжнародна організація ЮНЕСКО рекомендує всім країнам заборонити використання смартфонів у школах. Це допоможе уникнути порушення навчального процесу, покращити навчання та допомогти захистити дітей від кіберзалякувань.

Відповідна доповідь була оприлюднена у пресцентрі організації. Там зауважили, що цифрові технології, включно зі штучним інтелектом, завжди повинні підкорятися "людиноцентричному баченню" освіти й ніколи не витісняти особисте спілкування з учителями.

Також в міжнародній організації впевнені, що позитивний вплив цифрових технологій на результати навчання та економічну ефективність може бути переоціненим, а нове не завжди є кращим. ЮНЕСКО закликало політиків не нехтувати "соціальним виміром" освіти, де студенти навчаються віч-на-віч, оскільки дедалі більше навчання переміщується в інтернет, особливо в університетах.

"Цифрова революція має бути спрямована на покращення навчального досвіду та на добробут студентів і вчителів, а не на шкоду їм. Ставте на перше місце потреби учня та підтримуйте вчителів. Онлайн-зв’язки не замінять спілкування людей", - каже гендиректорка ЮНЕСКО Одрі Азуле. 

Крім цього, надмірне або невідповідне використання учнями технологій у класі та вдома (смартфонів, планшетів чи ноутбуків), може відволікати, заважати та негативно впливати на навчання. В ЮНЕСКО вважають, що країни "усвідомили важливість того, щоб учні були на першому місці", коли мова зайшла про цифрові технології.

В доповіді навели приклад Китаю, де дітям заборонили брати мобільні телефони до школи. На підставі аналізу 200 систем освіти в усьому світі ЮНЕСКО підрахувало, що кожна четверта країна заборонила використання смартфонів у школах. Серед них - Франція, яка запровадила таку заборону у 2018 році, і Нідерланди, які запровадять обмеження з 2024 року.

 Як буде проводить навчання в Україні

За рекомендаціями МОН з 1 вересня нового навчального року учбові заклади (школи, коледжі та виші) повертають дітей за парти. Тобто переходять з офлайн формату до очного навчання.

Проте є одна умова – наявність укриття на випадок повітряних атак. У Міністерстві освіти й науки України наголосили, що тільки повернення до очного навчання дасть можливість українським дітям надолужити втрачені за три останні роки прогалини у здобутті знань. Серед недоліків у офлайн занять фахівці з освіти називають:

  • відсутність ефективного зворотного зв'язку з викладачами;
  • великий обсяг домашніх завдань;
  • технічні проблеми;
  • недостатнє забезпечення отримувачів освіти та науково-педагогічних працівників комп'ютерною технікою;
  • недостатнє спілкування;
  • відсутність можливості отримати практичний досвід.

Раніше Інформатор писав, що на початку січня 2023 року за кордоном перебувало майже 500 тисяч українських школярів. У Польщі для маленьких українців продовжать спеціальні умови навчання.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube