“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
За три останніх роки через коронавірусну хворобу Covid-19 та війну українські школярі мають серйозні прогалини у навчанні, тому міністр освіти Оксен Лісовий сподівається, що, попри ризики, навчання буде очним
Навчання у школах з 1 вересня 2023 року планується в очній формі. Попри ризики, і школярам, і студентам, слід надолужувати втрачені за три останні роки прогалини у здобутті знань.
Таку думку висловив міністр освіти Оксен Лісовий, уточнивши, що ризики переходу на офлайн навчання все ж залишаються високими. Міністр пояснив, що багато школярів, студентів та педагогів виїхали за кордон й не планують повертатися. Очне навчання покаже, наскільки є великими освітні втрати.
"Частина людей виїхали за кордон, і як показує світова практика, повертаються далеко не всі. Тому є такий ризик, що коли вийдемо в офлайн - втратимо частину студентів і частину викладачів", - розповів міністр.
При цьому Лісовий пояснив, що найбільші втрати, на його думку, є саме у соціалізації підлітків, бо вони не мали живого спілкування.
"Звідки всі наші друзі? В основному з університету. Там формуються спільноти, ідентичність особистості, укорінюється система взаємодії, відточуються всі м’які навички. Я не знаю, чи маю право як міністр освіти давати такі оцінки. Але ще до того, як став міністром, боявся, що ми одержимо втрачене покоління", - пояснив він.
За словами глави МОН, заповнювати освітні прогалини планують вдосконаленими методами взаємодії між студентами, учнями та педагогами.
На початку січня 2023 року за кордоном перебувало майже 500 тисяч українських школярів. У порівнянні з 1 вересня 2022 року їх кількість становила 488 тисяч. При цьому, кількість педагогів, які виїхали замежі України і не повернулись оцінюється у 12,5 тис. осіб.
Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що в Україні для учнів 4 та 9 класів скасували ДПА у 2023 році.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.