В Раді розповіли, коли Зеленський може підписати законопроєкт про мобілізацію

Віцеспікер парламенту Олександр Корнієнко каже, що закон підпишуть орієнтовно за два тижні

Закон про мобілізацію
Перед тим, як президент поставить свій підпіс, в ОП перевірять документ на відповідність Конституції

Впродовж двох тижнів президент України Володимир Зеленський підпише законопроєкт про мобілізацію. Спершу слід перевірити документ на відповідність Конституції. Цим займеться Офіс президента. 

Про це розказав віцеспікер Верховної Ради Олександр Корнієнко. Свою заяву він зробив в етері телемарафону. 

За словами Корнієнка, найоптимістичніший сценарій передбачає підписання закону за наступні два тижні. Текст закону опублікують і він набуде чинності. 

"Однак потрібно відраховувати певні строки, тому що частина норм одразу діє, а деякі – за місяць", – пояснив Корнієнко.

Віцеспікер каже, що наразі у парламенті не зареєстровано жодних постанов, які б блокували підписання ухвалених змін до закону про мобілізацію. Тобто немає перепон, які заважали б набранню документом чинності. Хіба що перед підписанням закону Офіс президента перевірятиме його на відповідність Конституції. Однак навряд чи там варто очікувати якихось сюрпризів. 

"Ми чекаємо ще один день ці постанови. За два попередні дні їх не було. І це добрий знак. Я думаю, що з понеділка спікер зможе його підписати, направити на підпис президенту. У президента буде два тижні, і я думаю, він затягувати не буде", – висловився Корнієнко.

Законопроєкт про мобілізацію 

Нагадаємо, що в четвер, 11 квітня, Верховна Рада все ж таки ухвалила законопроєкт про мобілізацію. Документ у другому читанні підтримали 283 нардепи. Законопроєкт прийнятий у редакції Комітету. 

Документ досі не набув чинності. Адже спершу його має підписати спікер парламенту Руслан Стефанчук, а вже після - президент Зеленський. Втім, це суто формальні бюрократичні процедури.  

Декілька важливих положень закону наступні:

  • обмежено придатні матимуть повторно пройти військово-лікарську комісію;
  • ті, хто отримали ІІ-ІІІ групи інвалідності після 24 лютого 2022 року, мають пройти повторний медогляд (окрім військових);
  • для громадян за кордоном треба буде оновити дані в ТЦК впродовж 60 днів, зробити це можна дистанційно. В протилежному випадку громадяни втратять право на консульські послуги;
  • всі, хто ще не прийшов до ТЦК оновити дані, також повинні зробити це впродовж 60 днів
  • ухилянтів будуть обмежувати в праві керувати авто;
  • призовники та військовозобов'язані повинні мати при собі військово-облікові документи та показати їх на вимогу представника ТЦК, поліцейського чи ДПСУ;
  • під час перевірки документів уповноважений представник ТЦК або поліцейський здійснюватиме фото- та відеофіксацію процесу;
  • зберігається відстрочка для студентів, які здобувають першу вищу освіту або освіту рівнем вище за попередню. Сюди входять аспіранти, докторанти та інтерни.

Раніше "Інформатор" писав про те, що мобілізація 25-річних - це ще не межа. Згодом в ЗСУ можуть почати забирати й значно молодших людей. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube