В Раді підтвердили інцидент на Південноукраїнській АЕС: ЗМІ розповіли про деталі

На Південноукраїнській АЕС дійсно стався інцидент у ніч на 16 липня, що спростовували у Міненерго

Інцидент на Південноукраїнській АЕС
На АЕС дійсно вийшли з ладу два трансформатори

На Південноукраїнській атомній електростанції у ніч на 16 липня дійсно сталася аварія. Про це розповіли українському виданню NV власні джерела у Верховній Раді. На АЕС вийшло з ладу два трансформатори, після чого реактори на станції не працювали майже добу.

Як пише видання, джерела підтвердили, що трансформатори на атомній станції вийшли з ладу. Те ж саме сказав співрозмовник з Міненерго, додавши, що один з реакторів через це перейшов до "холодного режиму", тобто його вимкнули.

"Так, дійсно трансформатори виходили з ладу. Згоріли. Від цього був подальший ефект, аварійно вимкнувся блок на 1 тисячу МВт. За добу його повернули в мережу. Основна причина — аномальна спека", – сказав виданню співрозмовник зі "Слуг народу".

Джерело з енергетичного сектору сказало, що через перегрівання внаслідок спеки на двох трансформаторах на АЕС вибухнули ємності з мастильною оливою. Після цього почалася пожежа, яка вивела трансформатори з ладу.

Проте працівники "Енергоатому" у цій ситуації були на висоті: протягом дня вони оперативно усунули наслідки аварії. Джерело додало, що інцидент можна вважати "технічно-рядовою ситуацією".

Центр стратегічних комунікацій, який свого часу оголосив інформацію про аварію на ПАЕС "російською ІПСО", на запит видання відповів, що керувався інформацією, яка надійшла від "Енергоатому" та міністра енергетики Германа Галущенко. Пресслужба Міненерго запит видання просто проігнорувала.

Україна планує побудувати нові блоки на ХАЕС 

Нагадаємо, що у 2024 році планується початок будівництва ще чотирьох блоків на Хмельницькій атомній електростанції. Два з них хочуть звести за сучасною американською технологією AP1000. Такі плани вже затвердив Кабмін, про них розповідав і міністр енергетики Герман Галущенко. За його словами, після завершення будівництва ХАЕС стане найпотужнішою станцією у Європі - на заміну тимчасово окупованій Запорізькій АЕС

Будівництво 3-го та 4-го енергоблоків ХАЕС планувалося вже давно. Загалом готовність 3-го енергоблока навіть на сьогодні вже досить високою. Україна тісно співпрацює з американською корпорацією Westinghouse за двома проєктами. Це будівництво двох блоків за технологією ВВЕР-1000, а також побудова нових двох реакторів за технологією АР1000. 

Раніше Інформатор писав про візит Зеленського у Хмельницький: президент згадував і місцеву атомну станцію.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube